Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 24.04.2016 22:58:11

Drugi poraz Poljakov, Avstrijci le stežka čez Japonce

Drugi dan svetovnega prvenstva divizije I (skupina A) se je v poljskih Katovicah najbolje razpletel za Slovenijo.

Ta je po dveh zmagah na vrhu lestvice, najbolj razočarani pa so gostitelji Poljaki, ki so že dvakrat izgubili. Slovenski zmagi nad Italijani sta sledili še dve tekmi. Poljaki so v obračunu z Južnokorejci pričakovali lahko delo, toda Azijci so pokazali, da njihov poraz z Avstrijci šele po kazenskih strelih ni bilo naključje.

Prvič so tekmeci gostitelje šokirali v začetku druge tretjine, ko je njihov najboljši igralec Michael Swift v štirih minutah zadel dvakrat. Poljaki so zaman iskali priključek, bolj po napaki nasprotnikove obrambe kot po svoji dobri akciji so sicer v zadnji tretjini znižali. Toda odgovor Južnokorejcev oziroma Swifta je bil hiter, zadnji obupen poskus Poljske brez vratarja pa so tekmeci kaznovali še s četrtim zadetkom za presenetljivo, a zasluženo zmago s 4:1.

V večerni tekmi so skušali Avstrijci pokazati, da je bila njihova bleda predstava proti Južni Koreji le slab dan. Tokrat jim je nasproti stala še druga azijska ekipa. Naši severni sosedi so povedli že v 3. minuti, potem pa je Japonska še v prvi tretjini izenačila neodločen izid držala do začetka zadnjega dela igre, ko je Brian Lebler zadel za avstrijsko vodstvo z 2:1, Raphael Herburger pa je deset minut pred koncem stvari postavil na pričakovano mesto.

V ponedeljek bo na SP prost dan, v torek pa bo na sporedu 3. krog s tekmami: Južna Koreja - Japonska (13.00), Avstrija - Italija (16.30) in Slovenija - Poljska (20.00).