Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 01.09.2016 22:05:18

Danci v boj s Slovenijo po porazu

Hokejisti Belorusije so v drugi tekmi 1. kroga olimpijskega kvalifikacijskega turnirja v domačem Minsku premagali Dansko s 5:2 (2:1, 0:0, 3:1). V uvodni tekmi prvega dne je Slovenija s 6:1 premagala Poljsko, na OI v Južni Koreji 2018 se bo uvrstila samo prvouvrščena ekipa.

Tokratni obračun je že pomenil enega od vrhuncev turnirja v Minsku, saj sta tekmeca veljala za papirnata favorita. Domači zaradi nastopa doma, Danci zaradi zelo močne ekipe, s katero so prišli v Belorusijo.

Danci so bolje začeli, Nicklas Jensen je zadel že v tretji minuti. A to je bilo za dolgo časa vse, kar so zadeli. Vajeti so nato prevzeli domači, polna dvorana je dodala svoje in že v prvi tretjini sta Aleksander Pavlovič in Artjom Volkov, slednji celo z igralcem manj, poskrbela za preobrat. Belorusi so imeli zelo razpoloženega vratarja, Kevin Lalande je tekmo končal pri 30 obrambah, ko pa sta v napadu v zadnjem delu zadela še Andrej Stas in Sergej Kosticin, je bila danska barka že potopljena.

Kanček upanja je pomenil gol za 2:4 Jannika Hansena, toda ob tveganju brez vratarja so domači potrdili zmago z golom na prazna vrata Sergeja Kosticina, tako da imajo Danci zdaj precej manjše možnosti za OI.

Danska bo v petek ob 14. uri naslednji tekmec Slovenije. Belorusi bodo zvečer igrali s Poljaki.