Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

luka doncic Ekipa24.si

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

0 25.09.2016 08:44:29

Kanadčani v finalu svetovnega pokala

Reprezentanca Kanade je v polfinalu svetovnega pokala v hokeju na ledu v domačem Torontu odpravila Rusijo s 5:3 (1:0, 1:2, 3:1) in se uvrstila v finale. Tam se bo pomerila z zmagovalcem dvoboja med Evropo z Anžetom Kopitarjem in Švedsko.

V polfinalu je prvi zadel Sydney Crosby, ki je v 8. minuti izkoristil napako ruske obrambe. A Rusi so se vrnili v drugi tretjini, ko sta zadela Nikita Kuharov (29.) in Jevgenij Kuznjecov (37.), ki sta poskrbela, da je domačim navijačem zastal dih.

A ne prav dolgo. Vsega 72 sekund po ruskem vodstvu je za izenačenje poskrbel Brad Marchand. Tekma je bila odločena v zadnjem delu, ko so za Kanado zadeli Marchand (42.) z drugim golom na tekmi, Corey Perry (46.) in John Tavares (50.). Rusi so v končnici skušali nemogoče in dve minuti pred koncem zamenjali vratarja s šestim igralcem na ledu, plod tega pa je bil gol Artemija Panarina osem sekund pred zadnjim piskom sirene za končnih -2.