Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

bk
0 03.12.2014 20:40:34

Muršakov četverček

Nocoj so v razširjene ruskem prvenstvu igrali vsi trije "slovenski" klubi.

Najbolj na široko se je po tekmi smejalo hokejistom CSKA-ja, ki so s kar 9:1 na domači ledeni ploskvi ugnali Čerepovec. To je bila najvišja zmaga moskovskega moštva, ki je trenutno tudi vodilno v ligi, to sezono.

Jan Muršak je tokrat v svojo statistiko dodal kar štiri točke. Prvič je podal v 19. minuti, ko je CSKA v power playu prešel v vodstvo s 4:1, najbolj pa se je Mariborčan izkazal v tretji tretjini.

V 44. minuti je podal za vodstvo s 6:1, v 46. je zadel za 7:1, v 52. pa je v igri z igralcem več podal še pri osmem golu. Na gol je tokrat Jan ustrelil kar petkrat, igral pa je malo več kot 17 minut.

Na 34 tekmah je Jan sicer 13-krat zatresel mrežo, 17-krat pa je še podal.

Dober večer je tudi za hokejisti Medveščaka, ki so brez Marcela Rodmana po kazenskih strelih s 3:2 v Moskvi premagali Dinamo.

Slabše je šlo danes Slovanu, ki je v Sočiju moral položiti orožje, domačini so bili boljši s 4:1. Rok Tičar je na ledu preživel dobrih 17 minut, Žiga Jeglič pa eno manj. Tičar, ki je moral enkrat tudi na klop za kaznovane, je dobil šest od 14 sodniških metov, na gol pa je Tiki ustrelil trikrat, Žiga pa enkrat.

Medveščak in Slovan naslednji obračun čaka v petek, ko bodo medvedi igrali v Sočiju, Bratislavčani pa v Moskvi proti Dinamu. CSKA bo v soboto igral v Jaroslavlju.