hu
0 22.11.2015 21:23:32

Nov preobrat Jeseničanov

Drago Cvetanovič
V nedeljskih tekmah mednarodne hokejske lige INL so od treh slovenskih predstavnikov zmagali le državni prvaki z Jesenic, ki so premagali Feldkirch s 3:2.

Moštvo ECE Celje je doma izgubilo z Bregenzerwaldom z 0:2, Playboy Slavija pa v gosteh s Kitzbühlom z 0:6.

Sij Acroni Jesenice so v domači dvorani gostile Feldkirch in zmagale s 3:2. Domači so poskrbeli za preobrat, saj so po 21 minutah zaostajali že z 0:2. A lov je bil uspešen, z zadetkoma Andreja Židana in in Damirja Ejupa so izenačili do 35. minute, tik pred drugim odmorom pa je nato številčno prednost izkoristil Sašo Rajsar za 3:2. V zadnji tretjini ni bilo več zadetkov, tako da je zmaga ostala v Podmežakli.

V Celju so domači hokejisti gostili Bregenzerwald in ostali praznih rok. Gostje, ki so na koncu slavili z 2:0, so do zmage prišli šele v zadnjem delu, zadeli pa v kratkem razmaku med 48. in 52. minuto, zmagoviti gol je zabil Christian Ban.

Poraz, pri katerem so ostali brez doseženega gola, so doživeli tudi Založani. Playboy Slavija je gostovala pri ekipi iz smučarskega Kitzbühla in izgubila z 0:6 (0:1, 0:3, 0:2).