Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

hu
hu
0 06.02.2016 22:42:50

Zmaga Založanov, tesna poraza Celjanov in Jeseničanov

Slovenske ekipe so v današnjih tekmah mednarodne hokejske lige INL dosegle eno zmago. Celjani so doma klonili proti Feldkirchu z 1:2, Playboy Slavija je z 8:2 premagala KSV, Jeseničani pa so gostovali pri Bregenzerwaldu in tesno izgubili z 0:1.

Hokejisti moštva ECE Celje so se dobro upirali vodilnemu Feldkirchu. Gostje so povedli v deseti minuti, v 22. pa je bilo 2:0. A tekma se ni razvila v strelske vaje tekmecev, Celjani so strnili vrste in na polovici tekme prek Žana Jezovška tudi znižali. To pa je bil tudi zadnji gol na tekmi, tako da je Feldkirch iz Celja odnesel tesno zmago in vse tri točke.

Založani so nazadnje dvakrat visoko izgubili v gosteh, a so igrali celo z manj kot desetimi igralci. Tokrat so bili doma v nekoliko polnejši zasedbi, pa tudi tekmec je bil po meri, ekipa KSV je imela namreč na predzadnjem mestu samo pet točk prednosti. Po tekmi se je prednost stopila le na dve, saj so domači zmagali, temelje pa postavili v drugem delu, ko so zadeli petkrat. Po tri gole sta tekmecem nasula Sebastjan Grošelj in Klemen Sodržnik, po enega pa Luka Kalan in Luka Ščap.

Sij Acroni Jesenice so gostovale v Bregenzerwaldu. Obračun ekip z vrha lestvice, Jeseničani so tretji, Bregenzerwald pa četrti, so dobili domači, izid pa je bil tesen, edini gol je v 42. minuti dosegel Christian Ban. Domači so se z zmago današnjim tekmecem približali na štiri točke, a imajo tudi tekmo več.