Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

Jeseničani slavili na zadnji domači tekmi v letu

Marjan Manfreda
Arsen Perić
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na svojem ledu uspešno končali leto 2016.

V zadnji domači tekmi alpske lige so v dvorani Podmežakla premagali Fasso z 8:3 (1:1, 4:0, 3:2). Tekmo so odločili sredi druge tretjine, ko so v manj kot treh minutah trikrat merili v polno.

Začetek je bil za železarje obetaven, Marjan Manfreda je mrežo tekmecev načel v tretji minuti, po izenačenju gostov pa so nato v drugi tretjini najprej Žan Jezovšek v 21., potem pa še Eric Pance, Martin Oraže in Jure Sotlar od 31. do 34. minute že odločili zmagovalca. Preostale gole za domače so dosegli še Jezovšek, Gašper Glavič in Luka Kalan.

Jeseničani so tako pred iztekom leta prišli do dveh zaporednih zmag, potem ko so pred dnevi na dvoboju, ki je imel tudi dobrodelno noto, premagali Zell am See z 2:0.

Do izteka leta jih čaka le še en obračun, z današnjim tekmecem Fasso se bodo 29. decembra pomerili v gosteh.

Značke: jesenice, alpska-liga