pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 04.03.2017 21:56:32

Jeseničani zmagali tudi v gosteh

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so na drugi četrtfinalni tekmi alpske lige v gosteh premagali Lustenau s 4:3 (2:1, 0:1, 2:1). Jeseničani tako v zmagah vodijo že z 2:0. Ekipi igrata na tri zmage, naslednja tekma bo v sredo na Jesenicah.

Jeseniški hokejisti so prvi obračun dobili po podaljšku, tokrat do njega ni prišlo. Tekmo so začeli odlično, že v četrti minuti je zadel Jaka Ankerst. V deveti minuti so gostitelji izenačili z zadetkom Petra Vale, prvo tretjino pa so vseeno dobili Gorenjci, potem ko je bil v 14. minuti - tako kot Ankerst pred njim - uspešen ob igri z igralcem več še Nate DiCasmirro.

V drugi tretjini je v 29. minuti Vala s svojim drugim golom na tekmi izid spet poravnal, drugi zadetek na obračunu pa je v 45. minuti dosegel tudi Ankerst ter svojo ekipo spet popeljal v ospredje. Toda vodstvo je trajalo le slabi dve minuti, nato pa se je pri domačih med strelce vpisal še Philipp Winzig. Za novo veselje gostov in zmagoviti gol je v 56. minuti poskrbel Marjan Manfreda.

Značke: hokej, sta