Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 21.04.2017 19:07:26

Mladi hokejisti napredovali med svetovne drugoligaše

Slovenska hokejska reprezentanca do 18 let je ta teden nastopala na domačem svetovnem prvenstvu divizije I (skupina B). Z današnjim uspehom proti Ukrajini s 4:3 so si Slovenci zagotovili prvo mesto in napredovanje v višji rang tekmovanja za leto 2018.

Zadnji tekmovalni dan na svetovnem prvenstvu je bil na Bledu tudi dan odločitve za mlado slovensko reprezentanco. Po štirih tekmah so bili Slovenci s tremi zmagami in enim porazom ter skupno devetimi točkami na prvem mestu prvenstvene lestvice. Točko manj je imela Avstrija, ki je v to skupino svetovnega hokeja nazadovala na lanskem svetovnem prvenstvu.

Slovenci so imeli pred zadnjo tekmo proti Ukrajini usodo v svojih rokah. Če bi zmagali v rednem delu, bi si že zagotovili prvo mesto, sicer bi morali počakati na razplet zadnje tekme med Avstrijo in Japonsko. A so bili domačini na koncu boljši, po začetnem vodstvu s 3:0 v 22. minuti so sicer tekmecem dovolili, da so v 15 minutah izid izenačili, nazadnje pa je zmagoviti gol v 52. minuti dosegel Jakob Jugovic.

Slovenska izbrana vrsta v tej starostni kategoriji je na SP divizije I (skupina A), v drugem kakovostnem razredu svetovnega hokeja, doslej zadnjič nastopala v sezoni 2012/13.

Na domačem SP so Slovenci pred današnjo tekmo z 10:0 premagali Japonce, izgubili z Avstrijo s 3:4, premagali pa še Poljsko z 2:0 in Italijo s 3:1.

Značke: hokej, sp