1 15.03.2021 09:20:39

Polfinale lige IHL: Na drugih prišlo do dveh preobratov

Jurij Kodrun
V soboto sta se v polfinalu lige IHL odigrali drugi tekmi polfinala.

V Zalogu je Slavija Junior gostila MK Bled in ga premagala z golom prednosti. Gostje so se sicer večino tekme bolje držali, večino tekme tudi vodili, četa Gorazda Reklja pa se je izkazala takrat, ko je bilo najpomembnejše, v zadnji tretjini, ko sta Jure Primar in Nik Sitar izkoristila igro z igralcem več. Slavija Junior je tako izid v polfinalni seriji izenačila – v finale bo napredovala ekipa, ki bo prva prišla do treh zmag –, naslednjič se bosta moštvi pomerili na Bledu.

Enako jutri tretji obračun polfinala v Kranju čaka triglavane in Celjane, po tem pa bi lahko že dobili prvega finalista. Triglav je namreč s sobotno zmago na Štajerskem naredil velik korak do finala, vendar pa mu tudi v mestu ob Savinji ni bilo nič lahko. Varovanci Davida Rodmana so namreč odlično odprli srečanje, do 34. minute vodili z dvema zadetkoma prednosti, toda v zaključku druge tretjine je tudi ekipa Gorazda Drinovca uprizorila preobrat, od zaostanka je v le nekaj minutah prišla do vodstva. Tega je nato z dvema goloma nadgradila tudi v zadnji tretjini in si priigrala prvo zaključno žogico.

Slavija Junior - MK Bled 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Ljubljana – Dvorana v Zalogu. Brez gledalcev. Sodniki: Režek, Javornik (oba Ljubljana) in Turk (Maribor).
Strelci: 0:1 Tišlar (Rekar, 6.), 1:1 Humar (Truden, Orehek, 27.), 1:2 Tišlar (37.), 2:2 Primar (Sitar, Čampa, 43., PP1), 3:2 Sitar (Čampa, Gorše, 52., PP1).
Kazenske minute: Slavija Junior 12 + 10 (Orehek), MK Bled 8.
*opomba: izid v seriji je izenačen na 1:1

Celje - Triglav 3:6 (3:1, 0:3, 0:2)
Celje – Dvorana v Mestnem parku. Brez gledalcev. Sodniki: Groznik (Brezje), Snoj (Ljubljana) in Rojko (Cirkovce).
Strelci: 1:0 Kastelic (6.), 2:0 Ogrizek (9, SH1), 2:1 Terlikar (Ahačič, Zupan, 13, 13., PP1), 3:1 J. Flajs (Žeželj, Knez, 16.), 3:2 Pavc (Zupan, Ahačič, 34.), 3:3 K. Potočnik (Jenko, 35.), 3:4 M. Ban (U. Ban, K. Potočnik, 39.), 3:5 Zupan (Ahačič, 58.), 3:6 Zupan (K. Potočnik, 60., EN).
Kazenske minute: Celje 8, Triglav 4.
*opomba: Triglav v seriji vodi z 2:0 v zmagah