Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 19.10.2016 21:39:25

Oslabljeni zmaji klonili v Nemčiji

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Ratiopharma Ulma so v 2. krogu evropskega pokala premagali Union Olimpijo s 87:82 (25:23, 45:41, 63:56).

Obe ekipi sta v 1. krogu evropskega pokala izgubili, zato sta si se še kako želeli prvega para točk. Ekipa Gašperja Okorna je v Nemčijo pripotovala močno zdesetkana, saj so zaradi poškodb oziroma bolezni v Sloveniji ostali Jure Pelko, Blaž Mesiček, Jan Barbarič in Semen Šaškov.

Ljubljančani so v prvem polčasu pokazali spodbudno igro, tudi ko jim je Ulm pobegnil, so ga ujeli. Nemci so v prvi četrtini vodili 10:5, Brandon Jefferson pa je z dvema zaporednima trojkama Olimpijo popeljal do vodstva, prvega na tekmi. A so se domači spet prebili v prednost, povedli z 20:13, vendar so gosti spet našli odgovor, Jefferson je v osmi minuti poskrbel za 20:17, za konec prve četrtine pa Gregor Hrovat z lepim prodorom za 23:25.

Na začetku druge četrtine so Ulmčani spet prišli do nekaj bolj občutne prednosti (36:25), v 16. minuti pa je Dražen Bubnić zmaje približal na 37:39, nekaj trenutkov kasneje je Hrovat izenačil. Prvi polčas so nemški igralci dobili s 45:41.

Gosti so v 23. minuti spet zaostajali za deset točk, pa zaostanek prepolovili, pred zadnjo četrtino pa zaostajali s 63:56. Po minuti in pol zadnjih desetih minut je Ulm vodil le še za dve točki, nato se je Okornovi ekipi ustavilo na obeh straneh igrišča. Ulm je to izkoristil, se oddaljil in predčasno začel slaviti zmago. Pri Olimpiji se je z 22 točkami izkazal Jefferson, ki je dal šest trojk, zbral je še štiri skoke in dve podaji.

Ulm - Union Olimpija 87:82 (25:23, 45:41, 63:56)
Ulm- Ratiopharm Arena. Sodniki: Cortes (Španija), Bissang (Francija), Geller (Belgija).
Ratiopharm Ulm: Sutton 5 (3:3), Olbrecht 9, Günther 7 (2:3), Ferner, Morgan 15 (5:6), Tadda 5, Hobbs 12 (4:4), Butler 11, Babb 12 (3:3), Rohwer, Braun 11 (1:2), Kraemer.
Union Olimpija: Oliver 15 (1:1), Bubnić 9 (4:4), Mulalić 10 (3:3), Milošević 4, Janković 10 (4:8), Jefferson 22, Jurček, Hrovat 6, Stopar, Mladjan.
Prosti meti: Ratiopharm Ulm 18:21, Union Olimpija 12:16.
Met za tri točke: Ratiopharm Ulm 13:31 (Butler in Babb 3, Braun in Hobbs 2, Olbrecht, Günther, Tadda), Union Olimpija 8:21 (Jefferson 6, Mulalić, Bubnić).
Osebne napake: Ratiopharm Ulm 18, Union Olimpija 17.