Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 23.11.2016 21:12:44

Helios doma poražen proti Banvitu

Košarkarji Helios Suns so v 6. krogu lige prvakov izgubili z Banvitom s 53:60 (14:15, 27:29, 39:43).

Košarkarji Helios Suns tudi po šestem krogu lige prvakov ostajajo pri eni zmagi. Če so lahko praktično na vseh prejšnjih tekmah upali na presenečenje, so bili tokrat že na papirju v podrejenem položaju. Njihov tekmec je bila vodilna ekipa turškega prvenstva in vodilno moštvo skupine A, Banvit, ki je v relativno izenačeni tekmi upravičil vlogo favorita in slavil s 60:53.

Turki, katere vodi slovenski strateg Sašo Filipovski, v ekipi pa sta tudi dva slovenska reprezentanta, Gašper Vidmar in Edo Murić, so do dveh točk prišli šele v zaključku tekme. Slabe štiri minute pred koncem so Domžalčani prišli do izenačenja (47:47), delni izid 8:0 pa je goste v 39. minuti pripeljal do najvišje prednosti na tekmi in zanesljive zmage.

Pri Banvitu je bil najboljši Gašper Vidmar, ki je dosegel 15 točk (met iz igre 6:8) in ujel 10 odbitih žog - Edo Murić ni nastopil, v vrstah Helios Suns pa je Brandyn Curry zbral 19 točk (trojke 5:8), Tomaš Kyzlink pa 15.

Domžalčani bodo naslednji dve tekmi v ligi prvakov odigrali v gosteh, in sicer naslednji teden na Češkem ter čez 14 dni v Solunu, naslednje domače srečanje pa jih čaka 13. decembra proti Monacu.

Helios Suns - Banvit 53:60 (14:15, 27:29, 39:43)

Domžale: Športna dvorana, gledalcev 800, sodniki: Lanzarini (Italija), Hrusa (Češka), Vojinović (Črna gora).
Helios Suns: Kyzlink 15, Bratec 2, Curry 19, Vesel 2 (0:2), Lelić 2 (2:3), Remekun 2 (0:2), Atanacković 9, Bolčina 2.
Banvit: Kulig 6 (4:4), Orelik 9, Mutlu 2, Vidmar 15 (3:8), Chappell 13, Mutaf 9 (3:4), Theodore 6.
Prosti meti: Helios Suns 2:7, Banvit 10:16.
Met za tri točke: Helios Suns 9:24 (Curry 5, Kyzlink 3, Atanacković), Banvit 2:21 (Chappell, Orelik).
Osebne napake: Helios Suns 22, Banvit 16.
Pet osebnih: Bolčina (34.).

Značke: helios, banvit