Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 21.12.2016 22:48:08

Tri četrtine premalo

fiba
Košarkarji Helios Suns tudi po desetih krogih lige prvakov ostajajo pri eni zmagi. Tokrat so morali priznati premoč Frankfurtu, ki je slavil z 72:62.

Načrt, da bi Helios Frankfurtu vrnil za poraz v Domžalah in se spet aktivno vključil v boj za napredovanje, je spodletel. Stekel po vodi tam nekje v tretji četrtini sinočnje tekme, v kateri so Sunsi dobili prvo in zadnjo četrtino, v drugi bili slabši le za tri točke, toda vse pokvarili v tretjem delu igre.

Takrat so dosegli le deset točk, Nemci pa kar 27 in si priigrali nedosegljivo prednost. S tem porazom so se možnosti Heliosa, da bi ostal v tekmovanju tudi po koncu prvega dela, znižale na minimum, vprašanje je seveda tudi, kakšna je sploh realna želja, da bi se v ligi prvakov igralo še dlje od 14 krogov. Prvi cilj sta vendarle obe domači tekmovanji in njima se želijo v Domžalah čim prej povsem posvetiti.

Včeraj v Frankfurtu je bil najboljši strelec Tomaš Kyzlink s 15 točkami, Maj Kovačevič jih je dal 11, toliko kot Brandyn Curry, Simo Atanacković (na fotografiji) pa osem.

Frankfurt Skyliners - Helios Suns 72:62 (16:18, 34:32, 61:46)

* Frankfurt - Športna dvorana, sodniki: Difallah (Francija), Hrusa (Češka), Arana (Španija).
* Frankfurt Skyliners: Vaughn 13 (5:5), English 12, Merz 3, Robertson 14 (2:2), Morrison 6, Ibekwe 8, Shileds 14 (3:3), Kiel 2.
* Helios Suns: Močnik 5 (2:2), Kyzlink 15 (3:4), Curry 11 (0:1), Gorjanc 3 (1:3), Remekun 6, KOvačevič 11, Atanacković 8 (4:5), Vončina 3.
* Prosti meti: Frankfurt Skyliners 10:10, Helios Suns 10:15.
* Met za tri točke: Frankfurt Skyliners 8:18 (English 4, Robertson 2, Shileds, Merz), Helios Suns 10:23 (Curry 3, Kovačevič 3, Kyzlink 2, Vončina, Močnik).
* Osebne napake: Frankfurt Skyliners 18, Helios Suns 16.