Znani tekmovalec kviza pokvaril slavno Kolo sreče

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 10.01.2017 22:20:55

Heliosa na domačem parketu porazili Izraelci

Košarkarji Helios Suns so v 12. krogu lige prvakov izgubili z Ironi Nahariyo s 60:69 (10:14, 22:28, 47:48).

Košarkarji Helios Suns so doživeli jubilejni deseti poraz v ligi prvakov, s katerim so več ali manj zapravili vse možnosti za nadaljevanje tekmovanja. Pred domačimi gledalci so morali priznati premoč izraelski zasedbi Ironi Nahariya, ki je zmagala z devetimi točkami prednosti.

Slovenski prvaki so dobro odigrali le tretjo četrtino, v kateri so z natančnim metom z razdalje nadoknadili deset točk zaostanka iz prvega polčasa, razočarali pa so v zadnjih desetih minutah, ko niso bili kos fizično močnim igralcem iz Izraela. Ti so v odločilnih minutah zlahka prihajali do drugih in celo tretjih priložnosti v napadu ter tako izničili vse poskuse Tomaša Kyzlinka (21 točk, 7 skokov), Brandyna Curryja (14 točk, 6 podaj, 5 skokov) ter Jureta Močnika (12 točk, 6 podaj) na drugi strani igrišča.

Kljub temu, da je bil Helios Suns precej oslabljen pod obročema - pri gostih se je med strelce vpisalo deset igralcev, je v zadnjih minutah znova skoraj izničil zaostanek desetih točk (59:61), vse njegove upe o tretji zmagi pa je z dvema trojkama v zadnji minuti pokopal Stuart Williams Douglass.

Do konca prvega dela sta še dva kroga, Domžalčane pa čakata zahtevna tekmeca. Naslednji teden gostovanje pri Banvitu v Turčiji in za konec še domača tekma s češkim Nymburkom.

Helios Suns - Ironi Nahariya 60:69 (10:14, 22:28, 47:48)

Domžale:
Športna dvorana, gledalcev 300, sodniki: Davidov (Rusija), Kounelles (Ciper), Proc (Poljska).
Helios Suns: Močnik 12 (3:6), Kyzlink 21 (1:2), Curry 14, Vesel 2, Gorjanc 2, Remekun 1 (1:2), Atanacković 8 (2:2).
Ironi Nahariya: Faust 5 (1:4), Kitchen 2, Gates 15 (3:5), Brown 9 (2:2), Nash 7 (0:2), Asante-Asare 3, Berkowitz 2, Nesterenko 10, Douglass 9, Skjöldebrand 7.
Prosti meti: Helios Suns 7:12, Ironi Nahariya 6:13.
Met za tri točke: Helios Suns 11:32 (Kyzlink 4, Curry 4, Atanacković 2, Močnik), Ironi Nahariya 7:17 (Douglass 3, Skjöldebrand, Nash, Asante-Asare, Brown).
Osebne napake: Helios Suns 17, Ironi Nahariya 20.
Pet osebnih: Remekun (34.).

Značke: helios, košarka