Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

bk
0 01.11.2014 20:47:03

Boleč poraz Uniona Olimpije

KMA
V šestem krogu lige ABA Union Olimpija v Stožicah izgubila proti Metalcu, ki je sploh prvič zmagal tem tekmovanju.

Ljubljanski košarkarji so proti novincu v ligi ABA, Metalcu iz Valjeva, ki je tako v šestem nastopu zabeležil prvi par točk, utrpeli boleč poraz z eno točko razlike (69:70).

Ta toliko bolj boli, ker so v Stožicah zmaji vodili že tudi z 18 točkami prednosti, a nihanj je bilo v drugem polčasu preveč, kar je Metalcu uspelo izkoristiti.
Za Ljubljančane je to drugi zaporedni poraz v ligi ABA in tretji skupno.

Bolj kot izgubljeni dve točki v oči bode način, kako so zeleno-beli ostali brez zmage. Na začetku drugega polčasa so imeli že 18 točk naskoka, toda nato so nerazumljivo popustili, tako da jih je tekmec ujel, v zaključku, ko bi vendarle lahko preprečili najhujše, pa so odigrali katastrofalno slabo, neiznajdljivo in brez volje ter koncepta.

In to je Union Olimpija izgubila z Mirzo Begićem, ki je bil še dan pred tekmo vprašljiv, ter novo okrepitvijo, še enim slovenskim reprezentantom, Klemnom Prepeličem.

Prav Prepelič je v zadnjem napadu na tekmi, za katerega so imeli zmaji osem sekund časa, poskusil z metom za zmago. Bil je nenatančen, tako kot pri 19 prostih metih, ki so jih igralci Uniona Olimpije vrgli mimo. Ker hkrati v napadu niso imeli izstopajočega posameznika, je bilo Metalcu toliko lažje narediti preobrat in od zaostanka 50:33 priti najprej na 54:46, v 35. minuti, potem ko Union Olimpija več kot štiri minute ni dosegla koša, pa tudi na 61:60. Odločilni koš je dosegel Nikola Jevtović osem sekund pred koncem.

Največ točk (16) je pri zeleno-belih dosegel Begić, povratnik v zmajevo gnezdo Prepelič jih je dosegel osem.

Nekaj ur prej se je veliko boljše volje s parketa v slačilnico vrnila Krka, ki je slavila v Sofiji!

Union Olimpija - Metalac    69:70 (26:16, 46:32, 61:52)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 2000, sodniki: Hordov, Radojković, Perlić (vsi Hrvaška).
Union Olimpija: Marinelli 1 (1:2), Hrovat 6 (3:4), Salin 13 (2:4), Begić 16 (6:11), Nikolov 5 (0:1), Mahkovic 5 (5:6), Omić 1 (1:4), Prepelič 8 (3:5), Marinović 9 (2:2), Kanacević 5 (1:4).
Metalac: Kutlešić 11 (1:2), Otašević 2, Majstorović 11, Jevtović 8 (2:5), Jošilo 4 (2:2), Ljubičić 8 (1:2), Rakičević 2, Todorović 11, Dundjerski 9 (3:5).
Prosti meti: Union Olimpija 24:43, Metalac 11:18.
Met za tri točke: Union Olimpija 7:24 (Salin 3, Marinović, Prepelič, Nikolov, Hrovat), Metalac 5:15 (Kutlešić 2, Ljubičić, Majstorović, Todorović).
Osebne napake: Union Olimpija 22, Metalac 29.
Pet osebnih: Majstorović (39.).