Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

samir handanovic 24 pm Ekipa24.si

Nova služba za Samirja Handanovića! Nekdanji ...

0 28.02.2015 23:09:00

Armstead odločil v Novem mestu

Košarkarji Krke so na krilih ameriškega organizatorja igre Malcolma Armsteada vpisali dvanajsto zmago v ligi ABA.

Tri kroge pred koncem tako ostajajo v igri za najpomembnejše uvrstitve. Trenutno so na mestih, ki vodijo v evropski pokal v prihodnji sezoni, v naslednjih treh tednih pa bodo dvakrat gostovali (Budućnost, Union Olimpija) in vmes gostili Szolnoki.

Dve pomembni točki proti neposrednemu tekmecu na lestvici je Krki priigral najboljši strelec tekmovanja Malcolm Armstead. Dosegel je 23 točk, od tega 17 v zadnji četrtini, ali kar je bilo še bolj pomembno, enajst v zadnjih treh minutah in pol. Odločilno trojko je dosegel slabi dve sekundi pred koncem in to s skoraj desetih metrov.

PER_9355
Krka se je v zadnji četrtini dvakrat pobrala. Najprej po zaostanku desetih točk, drugič pa po 67:72. Od tu najprej je imel Armstead svoj 'show'. Najprej je zadel prvo trojko po petih neuspešnih poskusih, nato je bil dvakrat natančen s črte prostih metov, v zadnje pol minute pa je gledalce dvakrat dvignil s sedišč.

Najprej s trojko za 80:77, ki ji je sledila Zadrova za izenačenje, nato pa še tista z devetih do desetih metrov, ki bo zagotovo pristala med najlepšimi potezami kroga. Ob tem je Armstead vknjižil še 10 skokov in 5 podaj (indeks 27). Chris Booker je pristavil 20 točk, Alexis Wangmene pa 14.

PER_9270
V zadnjih osmih dneh je Armstead na podoben način odločil dve pomembni tekmi. Trojko tri sekunde pred koncem je zadel tudi v polfinalu pokala Slovenije v Laškem proti Tajfunu, ko je Krka zaostajala za dve točki.

Krka - Zadar 83:80 (18:24, 38:38, 55:62)

Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1200, sodniki: Maričić, Obrknežević, J. Juras (vsi Srbija).
KRKA: Rojc 2, Wangmene 14 (8:10), Armstead 23 (2:2), Mulalić 9, Joksimović 11 (1:2), Booker 20 (1:1), Lapornik 4.
ZADAR: Šango 11, Sobin 12, Širko 7 (1:3), Ramljak 10 (2:2), Bošnjak 5 (2:2), Florence 14, Barač 21.
Prosti meti: Krka 12:15, Zadar 4:6.
Met za tri točke: Krka 9:20 (Armstead 3, Mulalić 3, Joksimović 2, Booker), Zadar 14:33 (Barač 5, Šango 3, Ramljak 2, Florence 2, Širko, Bošnjak).
Osebne napake: Krka 18, Zadar 18.