novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 01.10.2015 18:57:11

Zmaga Uniona Olimpije ni bila vprašljiva

Košarkarji Uniona Olimpije so v 1. krogu lige Aba premagali MZT Skopje z 91:76 (22:16, 43:36, 68:58).

Ljubljanski košarkarji so kot prvi od treh slovenskih predstavnikov začeli ligo Aba. V prvem krogu so se v domači dvorani Stožice pomerili z MZT-jem iz Skopja, klubom, ki ga vodi nekdanji selektor in trener Olimpije Aleš Pipan. Zmaga zmajev niti za trenutek ni bila vprašljiva.

Prva četrtina je bila z izjemo uvoda povsem v domeni domačih igralcev. Soigralce je dobro vodil Zack Wright, njegova ekipa pa je prvo četrtino dobila z 22:16, največ v prvih desetih minutah vodila za osem točk. Na začetku druge četrtine so Makedonci zaigrali bolje in v 12. minuti rezultat izenačili na 22:22, zadnjič jim je to uspelo v 16. minuti, ko je bilo 28:28. Izbranci Gašperja Potočnika so do konca prvega polčasa spet zaigrali bolje in na odmor odšli s prednostjo 43:36.

Začetek drugega polčasa je bil po notah Ljubljančanov. Prednost je rasla, v 26. minuti je bilo 57:42, v 28. 62:45, nato pa je MZT le dosegel nekaj točk - po delnem izidu 8:0 je znižal na 53:62. Bližje mu zeleno-beli niso pustili, saj so v zadnjih deset minut vstopili s prednostjo desetih točk.

Dvome o zmagovalcu so Ljubljančani razblinili do 33. minute, ko je na semaforju že kazalo 76:62. Miha Lapornik s štirimi točkami in Sava Lešić z eno sta v 35. minuti priigrala prednost 81:66, takšne točkovne zaloge pa domačini niso več izpustili iz rok.

Prvi strelec tekme je bil gostujoči Đorđe Drenovac z 21 točkami, dve manj je za domače dal Lešić.

Union Olimpija - MZT Skopje 91:76 (22:16, 43:36, 68:58)
* Arena Stožice, gledalcev 1000, sodniki: Belošević, Glišić, Obrknezović.
* Union Olimpija: Wright 14 (0:1), Rupnik 2, Hrovat 12 (1:4), Mesiček 3, Vučetić 4, Lapornik 8 (3:4), Lešić 19 (3:3), Zagorac 11, Mahkovic 9 (2:2), Zakis 9.
* MZT Skopje: Sinadinović 9 (4:4), Mekić 2, Simonovski 9, Mladenovski 1 (1:3), Drenovac 21 (3:4), Bunić 10 (0:2), Stojanovski 8, Mijatović 2, Luković 14 (3:6).
* Prosti meti: Union Olimpija 9:14, MZT 11:19.
* Met za tri točke: Union Olimpija 6:12 (Hrovat, Mesiček, Lapornik, Zagorac, Mahkovic, Zakis), MZT 5:13 (Simonovski 3, Sinadinović, Luković).
* Osebne napake: Union Olimpija 23, MZT 20.
* Pet osebnih: Luković (40.).