Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 02.10.2015 19:31:22

Prva tekma, prva zmaga

Košarkarji Tajfuna so danes odigrali prvo tekmo v tem mednarodnem tekmovanju. Državni in superpokalni prvaki pa so se na uvodu, čeprav so bili gostitelji, še niso počutili povsem domače, saj bodo tekme te lige igrali v celjski dvorani Golovec.

Slovenske nastope v novo sezono lige Aba sta sicer s polovičnim uspehom že začela Union Olimpija in Krka, Ljubljančani so premagali MZT Skopje, Novomeščani pa klonili pri Budućnosti.

Tajfun - Sutjeska 71:68

(16:20, 31:38, 51:53)
Celje - Dvorana Golovec, gledalcev 1200, sodniki: Belošević, Glišić, Obrknežević (vsi Srbija).
Tajfun: M. Sebič 4 (2:2), Držić 6, Čebular 13 (3:3), Zimić 4, Bratož 3, Clark 12 (4:4), Ponjavič 9 (4:4), Drobnjak 14 (6:6), Bolčina 6.
Sutjeska: Pavlićević 12, Kruščić 2 (2:3), Ćalasan 2, Albijanić 10 (2:2), Spasojević 16 (6:8), Žižić 2, Vranješ 20 (4:6), Šalić 4.
Met za tri točke: Tajfun 10:22 (Držić 2, Čebular 2, Clark 2, Drobnjak 2, Ponjavič, Bratož), Sutjeska 8:28 (Pavličević, 4, Spasojević 2, Vranješ 2).
Prosti meti: Tajfun 19:19, Sutjeska 14:19.
Osebne napake: Tajfun 22, Sutjeska 21.
Pet osebnih: /

Prvi Tajfunov tekmec je bila črnogorska ekipa iz Nikšića, ki je prav tako novinec v ligi Aba. Na koncu je po številnih nihanjih in menjavah v vodstvu slavila slovenska zasedba in tako novo tekmovanje začela z zmago.

Začetek je pripadel Črnogorcem, a se je Tajfun hitro vrnil. Sandi Čebular je poskrbel za vodstvo še v prvem delu, ki pa je pripadel gostom. Ti so vodstvo ohranili tudi v nadaljevanju, prišli že na +10, polčas pa dobili za osem.

A košarkarji Tajfuna se niso predali. Danes zelo razpoloženi kapetan Dragiša Drobnjak, tekmo je končal pri 14 točkah, je zadeval v pravih trenutkih. Za začetek dve zaporedni trojki, ki sta spremenili izid v 37:38, pomagal pa je še Tomaž Bolčina in na semaforju je bilo hitro 46:40.

Toda tudi Sutjeska se je še enkrat vrnila. Pred zadnjimi desetimi minutami je bilo tako 51:53, po začetnem vodstvu Šentjurčanov v zadnji četrtini pa je o zmagi odločala končnica. Ceola Clark in Drobnjak sta imela mirne roke pri prostih metih za 69:65 - Tajfun je sicer v tej prvini imel popolno statistiko 19:19, obupani poskusi gostov, ki so v zadnjih sekundah lovili tri točke zaostanka s trojkami, pa so bili neuspešni.

Pri domačih sta ob Drobnjaku izstopala še Clark z 12 točkami in Čebular s 13, najboljši strelec gostov je bil z 20 Nemanja Vranješ.

V naslednjem krogu bodo Šentjurčani v nedeljo gostovali pri zagrebški Ciboni.

Značke: tajfun, aba-liga