Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

ps
ps
0 06.10.2015 22:50:32

Prvi slovenski obračun gladko Tajfunu

Prvi slovenski obračun v ligi ABA smo dočakali že v tretjem krogu, pomerila sta se Tajfun in Krka, drugič v kratkem času.

Vedeli smo, da bomo v Celju, kjer so Šentjurčani gostitelji tekem, gledali drugačno tekmo, kot je bila tista pred desetimi dnevi v superpokalnem obračunu. In smo jo, pa čeprav je bil končni razplet podoben, oziroma še slabši za Krko. Tajfun je namreč slavil z izidom 74:51

Slednja je začela veliko bolje v obrambi kot takrat v Škofji Loki. Tudi Tajfun ni bil slab na svoji polovici, čeprav dolgo ni našel prave rešitve za Žigo Dimca, še manj pa jih je imel za obrambni zid Novomeščanov. Krka je tako na začetku druge četrtine prišla do vodstva z 18:9. A to je bilo že približno vse, kar smo videli od Novomeščanov sinoči.

Do polčasa se je Tajfun že povsem približal, na začetku tretje četrtine pa z nizom 8:0 trasiral pot do druge zmage. Do konca so igrali le še Šentjurčani, Krke praktično ni bilo, slika je bila podobna kot v Škofji Loki v prvem polčasu. Dolenjci so le še čakali konec tekme, igrali vsak zase in si nabrali visok zaostanek.

Značke: košarka, .liga-aba