Skrito v raju: Življenje spremenilo Saško in ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 11.01.2016 23:01:36

Olimpija izgubila na večeru legend

alesfevzer.com
Košarkarji Uniona Olimpije so izgubili dvanajsto tekmo v devetnajstih krogih lige Aba. V Stožicah, ki so bile tokrat v znamenju 70. obletnice delovanja košarkarskega kluba Olimpija, so morali priznati premoč Crveni zvezdi, ki je slavila s 77:69.

Tekma, poimenovana Večer Legend, na kateri so bili gostje tudi igralci različnih generacij košarkarjev Olimpije, je bila prijetna popestritev dogajanja v Stožicah. Med drugim so domači igralci nastopili v dresih, ki so bili oblikovani posebej za to priložnost in so bili kopija dresov iz 70-ih let prejšnjega stoletja.

S to preizkušnjo je Union Olimpija začela niz izjemno zahtevnih tekem. Že v sredo jo znova v Stožicah čaka močna ruska zasedba Unics Kazana, nato konec tedna v gosteh vodilna ekipa lige Aba Budućnost in 20. januarja še gostovanje pri Nižnem Novgorodu.

Ljubljančani so se tekmecu, ki nastopa med šestnajstimi najboljšimi ekipami v elitni evroligi, dobro upirali skoraj 30 minut. Na začetku 29. minute so imeli le tri točke zaostanka (51:54), nato pa so Beograjčani naredili delni izid 12:0 in na začetku zadnje četrtine povedli s 66:51. Domači so se dve minuti pred koncem sicer približali na 67:71, toda nato so zapravili dva napada v nizu in zmaga je odšla v Srbijo.

Najboljši igralec pri Unionu Olimpiji - med strelce se je vpisalo vseh enajst igralcev, ki so stopili na igrišče - je bil Sava Lešić s 16 točkami. Prvič se je v ljubljanskem dresu predstavil tudi Američan Dawan Robinson, ki je v desetih minutah na parketu dosegel dve točki. Na drugi strani je najboljšo partijo v rdeče-belem dresu prikazal še en Američan Quincy Miller, ki je zbral 25 točk in devet skokov (indeks 28).

Union Olimpija - Crvena zvezda 69:77 (23:16, 36:40, 51:64)
* Dvorana Stožice, gledalcev 4500, sodniki: Dožai, Herceg, Hordov (vsi Hrvaška).
* Union Olimpija: Wright 8 (2:2), Robinson 2, Hrovat 7 (2:2), Mesiček 4 (1:4), Nikolić 7, Vučetić 5 (1:2), Lapornik 2, Lešić 16 (4:5), Zagorac 11 (2:2), Mahkovic 2, Zakis 5.
* Crvena zvezda: Kinsey 9, Dangubić 2, Lazić 1 (1:2), Mičić 5 (0:2), Simonović 5, Gudurić 7 (1:3), Jović 4, Miller 25 (7:8), Zirbes 15 (1:3), Štimac 4 (4:4).
* Prosti meti: Union Olimpija 12:17, Crvena zvezda 14:22.
* Met za tri točke: Union Olimpija 7:19 (Zagorac 3, Hrovat, Mesiček, Nikolić, Zakis), Crvena zvezda 9:27 (Miller 4, Gudurić 2, Kinsey, Mičić, Simonović).
* Osebne napake: Union Olimpija 22, Crvena zvezda 23.
* Pet osebnih: Štimac (40.).