Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

ku
0 06.02.2016 21:04:17

Tajfun v velikih težavah

Grega Wernig
Košarkarji Tajfuna so v 23. krogu lige Aba izgubili z Metalcem z 62:78 (22:22, 35:40, 55:58).

Košarkarji Tajfuna so doživeli nov hud udarec v boju za obstanek v ligi Aba. Na gostovanju pri neposrednem tekmecu Metalcu so izgubili z 62:78.  Po devetem zaporednem porazu - nazadnje so slavili 11. decembra - so Šentjurčani ostali na zadnjem mestu, tri kroge pred koncem rednega jim je Metalac ušel na dve zmagi, Sutjeska pa za eno. Naslednji teden bo Tajfun gostil zasedbo Partizana, nato bo gostoval v Skopju, tekmovanje pa sklenil doma proti Igokei.

Končna razlika šestnajstih točk ni realen pokazatelj dogajanja na parketu. Varovanci trenerja Dejana Mihevca so bili tri četrtine tekme enakovreden tekmec. Na začetku zadnje četrtine so imeli le točko zaostanka (58:57), a je nato Metalac zadel tri trojke v nizu in pobegnil na 67:57. Te razlike gostje niso več ujeli, tako da so jim domačini v zadnjih minutah dodobra napolnili koš.

Metalac - Tajfun 78:62 (22:22, 40:35, 58:55)
* Dvorana 15. septembar, gledalcev 500, sodniki: Herceg, Hordov, Jovović (vsi Hrvaška).
* Metalac: Kocović 3, Kutlešić 15 (4:4), Majstorović 19 (0:3), Jevtović 10 (4:4), Jošilo 3 (1:2), Rakičević 10 (2:2), Todorović 8, Gabrić 10.
* Tajfun: Čebular 21 (1:2), Bratož 7 (2:2), Clark 3, Ponjavić 8, Drobnjak 4 (2:3), Bolčina 10 (0:2), Parker 9.
* Prosti meti: Metalac 11:15, Tajfun 5:9.

* Met za tri točke: Metalac 13:35 (Kutlešić 3, Majstorović 3, Rakičević 2, Todorović 2, Gabrić 2, Kocović), Tajfun 9:30 (Čebular 4, Ponjavić 2, Parker, Bratož, Clark).
* Osebne napake: Metalac 16, Tajfun 22.