Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 06.11.2016 19:46:49

39 minut vodstva ni bilo dovolj

Košarkarji Uniona Olimpije so v sedmem nastopu v ligi Aba doživeli peti poraz. Na gostovanju v Skopju so vodili devetintrideset minut, imeli šest minut pred koncem tekme že 15 točk prednosti, na koncu pa je MZT srečno vknjižil svojo drugo zmago s 97:96.

To je že četrti poraz Ljubljančanov v tej sezoni lige Aba za zgolj eno točko; podobno kot tokrat v Skopju se jih je zgodilo na tekmah proti Mega Leksu, Partizanu in Igokeji.

Union Olimpija je vodila praktično celo tekmo. V prvem polčasu je dominirala s trojkami (8:11), tudi v nadaljevanju pa je več ali manj uspešno odbijala vse napade gostiteljev. Ko je semafor v 34. minuti kazal rezultat 92:77, je bilo videti, da je tekma odločena. A zeleno-beli so povsem popustili, v slabih dveh minutah prejeli deset točk in MZT je dobri dve minuti pred koncem prvič izenačil (92:92). Do prvega vodstva na tekmi pa je prišel pri izidu 96:94. Kljub temu je imela Union Olimpija še priložnost za zmago; v zadnji napad je krenila s točko zaostanka, z metom za tri točke pa je neuspešno poskusil Brandon Jefferson.

Ljubljančani bodo tudi ta teden odigrali tri tekme. V evropskem pokalu so sicer prosti, v ligi Nova KBM jih že v ponedeljek v Stožicah čaka derbi z Zlatorogom ter nato 11. novembra gostovanje v Šenčurju. V ligi Aba bodo v devetem krogu gostili FMP.

MZT Skopje – Union Olimpija 97:96 (19:33, 50:56. 72:80)

Skopje - Dvorana Jane Sandanski. 500 gledalcev. Sodniki: Jovčić (Srbija), Koljenšić, Šundić (oba Črna gora).

MZT Skopje: Clark 22 (1:3), Thames 19 (6:6), Diabate 13, Sinovec 6 (1:1), Mekić 6 (1:4), Lučić 4, Scott 18 (4:7), Lalić 9 (5:8).

Union Olimpija: Oliver 14 (4:4), Bubnić 1 (1:2), Mulalić 19 (6:8), Mesiček 8 (4:6), Pelko 9, Milošević 5 (1:1), Janković 15 (5:8), Jefferson 13 (1:1), Hrovat 12 (2:4).

Prosti meti: MZT Skopje 18:29, Union Olimpija 24:34.

Met za tri točke: MZT Skopje 9:20 (Clark 5, Thames, Diabate, Sinovec, Mekić), Union Olimpija 12:21 (Jefferson 4, Pelko 3, Mulalić 3, Hrovat 2).

Osebne napake: MZT Skopje 26, Union Olimpija 25.

Pet osebnih: Diabate (38).