Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 13.11.2016 14:41:16

Novomeščani so se prebudili v drugem polčasu

Košarkarji Krke so v 9. krogu lige Aba doma premagali makedonsko ekipo MZT Skopje s 97:87 (23:30, 42:43, 73:61). Nocoj bo ob 19. uri v regionalni ligi nastopila še Union Olimpija, ki bo v Ljubljani gostila srbski FMP.

Opoldanski obračun med slovenskim in makedonskim predstavnikom je prinesel tudi dvoboj še lani igralcev Krke Jureta Lalića in Stefana Sinovca, ki sta zdaj člana ekipe MZT, ki je sicer na repu lestvice. Kljub temu so gostje bolje odprli tekmo in uvodno četrtino dobili s sedmimi točkami razlike.

Košarkarji Krke so sredi drugega dela izenačili (34:34), ker so z boljšo obrambo tekmecem dovolili le štiri točke. Toda kmalu nato so makedonski košarkarji znova povedli z devetimi točkami razlike. Ko je že kazalo, da bodo na odmor odšli s pomembno zalogo točk, pa so domači začeli ponovno zadevati, zaključek v obrambi odigrali še bolje, kot uvod v ta del igre, in z delnim izidom znižali le na točko zaostanka. Ob izteku igralnega časa je Sandi Čebular najprej zadel za dve točki, zaradi osebne napake Lalića pa še prosti met.

Dolenjski predstavniki so tudi začetek drugega polčasa odigrali v podobnem slogu in v 25. minuti vodili s 58:49. Po osmi ukradeni žogi je Matic Rebec zadel za tri točke in Krka je po protinapadu povišala prednost na 14 točk (63:49). Novomeščani so v zadnjih 10 minut stopili z 12 točkami naskoka. Domačim je dvomestno prednost uspelo ohranjati tudi v večjem delu zadnjega dela tekme, popustili so v samem zaključku, ko so tekmeci nekoliko ublažili poraz.

Rebec je bil s 24 točkami prvi strelec tekme, na kateri je zadel tudi štiri trojke, Marko Luković, ki je dosegel zadnji točki na tekmi, pa jih je dodal 19. Krka, ki je na osmi tekmi slavila peto zmago, bo v soboto, 19. novembra, v 10. krogu prav tako doma ob 21. uri gostila Igokeo iz Bosne in Hercegovine.

Krka - MZT Skopje 97:87 (23:30, 42:43, 73:61)
* ŠD Leona Štuklja, gledalcev 500, sodniki: Pukl (Slovenija), Hordov (Hrvaška), Obrknežević (Srbija).
* Krka: Rebec 24 (6:7), Curry 15 (1:2), Kastrati 3 (1:2), Rojc 2, Škedelj 1 (1:2), Dimec 14, Čebular 16 (1:1), Elliott 3 (3:8), Luković 19 (4:4).
* MZT Skopje: Clark 16 (2:2), Thames 15 (7:7), Diabate 14 (1:1), Sinovec 16 (5:5), Gjurovski 3, Drenovac 8 (3:4), Scott 2, Lalić 13 (1:4).
* Met za tri točke: Krka 10:28 (Rebec 4, Lukovic 3, Curry 2, Čebular 1), MZT Skopje 10:23 (Diabate 3, Clark 2, Thames 2, Sinovec, Gjurovski in Drenovac po 1).
* Prosti meti: Krka 17:26, MZT Skopje 19:23.
* Osebne napake: Krka 20, MZT Skopje 24.
* Pet osebnih: Čebular (38.).

Značke: krka, mzt, aba