Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 13.11.2016 21:47:16

Olimpija po podaljšku ugnala FMP

Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu jadranske lige Aba po podaljšku premagali FMP z 89:85 (22:27, 37:49, 59:65, 79:79).

Košarkarji Uniona Olimpije so v osmem nastopu v ligi Aba prišli do tretje zmage. V Stožicah so gostili beograjski FMP in zaostajali večji del tekme, v drugem delu pa uprizorili lep povratek, po dramatični končnici in podaljšku pa zadržali mirne roke in vknjižili pomembno zmago.

Olimpija je slabo začela tekmo, FMP pa je od prve minute vseskozi višal prednost. Če je prva četrtina še obetala borbo Ljubljančanov za tretjo zmago v sezoni, so v drugi četrtini Ljubljančani predvsem zaradi slabe obrambe povsem klonili pod pritiskom beograjske ekipe, ki je tako na glavni odmor odšla z 12 točkami prednosti.

V drugem polčasu je Olimpija vendarle zaigrala nekoliko bolje. Čeprav je Nikola Janković slabo izvajal proste mete, se je v 27. minuti približala na vsega štiri točke zaostanka (54:58), potem ko je prav Janković prestregel odbito žogo in s preigravanjem čez celo igrišče po zabijanju Olimpijo vrnil v igro.

Ko je štiri minute pred koncem Brandon Jefferson s trojko zadel za 72:73, je bilo slutiti, da bi lahko zmaga ostala doma. A so se v igro varovancev Gašperja Okorna znova prikradle napake, zaradi katerih Ljubljančani niso prišli do vodstva. Nato pa so domači le prevzeli pobudo.

Janković je poldrugo minuto pred koncem rednega dela izenačil na 78:78 in nato še na 79:79 ter tekmo prevesil v podaljšek. V igri živcev so bili bolj spretni gostitelji, ki so znali izkoristiti napake gostov ter se z zmago odlepili z začelja prvenstvene lestvice.

Prvi strelec domačih je bil s 26 točkami Janković, za FMP jih je Filip Čović dosegel 17.

V desetem krogu bo Olimpija v nedeljo, 20. novembra ob 17. uri gostovala pri Budućnosti, dva dni prej bo FMP odpotoval k skopskemu MZT.

Union Olimpija - FMP 89:85 (22:27, 37:49, 59:65, 79:79)

* Dvorana Stožice, gledalcev 300, sodniki: Belosević (Srbija), Radojković (Hrvaška), Mitrovski (Makedonija).
* Union Olimpija: Oliver 16 (4:8), Mulalić 10 (1:2), Pelko 7 (3:4), Janković 26 (6:11), Jefferson 14 (5:6), Hrovat 16 (10:10).
* FMP: Čović 17 (5:7), Davidovac 2, Apić 10, Lazarević 11 (0:1), Bursać 6 (0:2), Kutlešić 5 (1:1), Ljubičić 12 (3:6), Kaplanović 6 (2:2), Bolden 16 (5:6).
* Met za tri točke: Union Olimpija 8:28 (Mulalić 3, Jefferson 3, Oliver), FMP 5:23 (Čović 2, Lazarević, Ljubičić, Bolden).
* Proti meti: Union Olimpija 29:41, FMP 16:25.
* Osebne napake: Union Olimpija 24, FMP 30.
* Pet osebnih: Mulalić (39.).

Značke: olimpija, fmp