Skrivnost elitne vile za pol milijona: kako sta si...

Uau! To je ta nora Dončićeva trojka, ki je ...

0 11.12.2016 14:04:27

Peti zaporedni poraz Krke

aba-liga.com
Košarkarji Krke so v 13. krogu lige Aba izgubili proti Ciboni s 65:88 (18:23, 31:48, 50:68).

Košarkarji Krke so doživeli peti zaporedni poraz v ligi Aba, skupno osmega, tako da so decembra še brez uspeha. Zadnje zmage se se veselili 23. novembra v državnem prvenstvu, od tedaj pa so izgubili štiri tekme v ligi Aba in eno v ligi Nova KBM.

Začetek negativnega niza sovpada s poškodbo prvega strelca Marka Lukovića (povprečje 17,5 točke, osem skokov), ki se Krki še posebej pozna v igri pod obročema. Cibona je tokrat skok dobila z 32:18, vprašanje o zmagovalcu pa je več ali manj rešila že v prvem polčasu. Dvomestnega zaostanka Krka v nadaljevanju ni spravila na enomestno številko; še najbližje je bila v tretji četrtini, ko se je razlika za trenutek spustila na 13 točk.

Pri Krki sta največ točk dosegla Američana Dominique Tequan Elliott (15) in Ronald Lee Curry (13), v vrstah Cibone pa sta lep delež k zmagi dodala slovenska igralca Žan Mark Šiško, ki je ob stoodstotnem metu dosegel 15 točk, ter Nebojša Joksimović, ki je bil ob sedmih točkah prvi podajalec Zagrebčanov (6).

Novomeščani se bodo skušali vrniti v zmagovalni ritem v sredo, ko bodo v domačem prvenstvu gostili Šenčur, naslednja tekma v ligi Aba pa jih čaka 18. decembra pri Karpoš Sokolih v Skopju.

Cibona - Krka 88:65 (23:18, 48:31, 68:50)
* Dvorana Dražen Petrović, gledalcev 800, sodniki: M. Juras (Srbija), Dragojević, Koljenšić (oba Črna gora).
* Cibona: Reynolds 12, Šakić 16 (1:1), Ćorić 3 (3:4), Šiško 15, Bošnjak 9, Rozić 14 (2:4), Sulejmanović 2, Joksimović 7, Žižić 10 (2:2).
* Krka: Rebec 9 (2:4), Curry 13, Kastrati 2 (2:2), Rojc 2, Dimec 8, Čebular 12 (3:4), Polutak 4 (2:2), Elliott 15 (5:6).
* Prosti meti: Cibona 8:11, Krka 14:18.
* Met za tri točke: Cibona 10:26 (Šiško 3, Bošnjak 3, Rozić 2, Joksimović, Šakić), Krka 5:21 (Curry 3, Rebec, Čebular).
* Osebne napake: Cibona 18, Krka 19.