novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 18.12.2016 19:06:57

Olimpija prvič trikrat zapored

Košarkarji Uniona Olimpije so v 14. krogu lige Aba premagali Mega Leks z 82:69 (19:19, 41:33, 62:42).

Košarkarji Uniona Olimpije so prvič v sezoni dosegli tri zaporedne zmage v ligi Aba in se ob začetku drugega dela tekmovanja povzpeli v zgornjo polovico nastopajočih. Zmaga proti Mega Leksu je za Ljubljančane zelo pomembna, saj so razlike na razpredelnice majhne. Union Olimpija je od četrtega mesta oddaljena tri zmage, zadnjeuvrščene ekipe pa imajo le dve zmagi manj.

Za Ljubljančane je bila to zadnja domača tekma v koledarskem letu, ne pa tudi zadnja pomembna preizkušnja letos. V šestih dneh bo dvakrat gostovala pri Krki; najprej 21. decembra v ligi Nova KBM, nato pa 27. decembra v 15. krogu lige Aba. Mega Leks je v Stožicah doživel četrti poraz v nizu, precej višjega, kot je zmagal doma v prvem krogu.

Zmaga z 82:69 je druga najvišja zeleno-belih v tej sezoni lige Aba. Izenačena je bila le prva četrtina, na veliki odmor sta ekipi odšli z 41:33, zmagovalec pa je bil odločen sredi tretjega dela, ko je razlika prešla mejo dvajsetih točk (58:37).

Pri domačih sta izstopala Nikola Janković z 19 točkami ob stoodstotnem metu iz igre ter Gregor Hrovat s 17 točkami, pri gostih pa je bil najboljši slovenski reprezentant Vlatko Čančar, ki je dosegel 22 točk.

Union Olimpija – Mega Leks   82:69 (19:19, 41:33, 62:42)

Ljubljana - Dvorana Stožice. 1500 gledalcev. Sodniki: Boltauzer (Slovenija), Dragojević, Koljenšić (oba Črna gora).
Union Olimpija: Barbarič 4, Oliver 6, Bubnić 8, Mulalić 12 (1:2), Pelko 2, Milošević 3 (3:4), Janković 19 (3:5), Jefferson 11, Hrovat 17 (4:4).
Mega Leks: Jaramaz 9 (1:2), Spasojević 13 (2:4), Kaba 7 (1:1), Zagorac 9 (2:2), Čančar 22 (6:6), Novak 9 (2:2).
Prosti meti: Union Olimpija 11:15, Mega Leks 14:19.
Met za tri točke: Union Olimpija 11:25 (Mulalić 3, Hrovat 3, Jefferson 3, Bubnić 2), Mega Leks 7:29 (Spasojević 3, Čančar 2, Zagorac, Novak).
Osebne napake: Union Olimpija 25, Mega Leks 19.
Pet osebnih: Zagorac (38.), Barbarič (39.).