Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Master Chef: Jajca usodna za prvega tekmovalca

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 02.01.2017 22:57:10

Zmaji izgubili za točko

Košarkarji Uniona Olimpije so v 16. krogu lige Aba izgubili proti Igokei z 80:81 (33:16, 48:43, 64:63).

Košarkarji Uniona Olimpije so leto 2017 začeli s tesnim porazom. V domačih Stožicah so izgubili proti Igokei, ki ima od Olimpije zdaj dve zmagi več. Tako kot prva tekma v Laktaših, ki se je končala s 73:72 za domače, je bila tudi prva v novem letu napeta do konca, čeprav so Ljubljančani v prvi četrtini že visoko vodili.

Olimpija je začela odlično in v sedmi minuti vodila že 21:4. Igokea je za tem dosegla nekaj košev, a se v prvih desetih minutah bližje kot na -13 ni uspela približati. Bolje ji je šlo v drugi četrtini, ko se je v 36. minuti približala na 36:38 in domači trener Gašper Okorn je moral vzeti odmor. Ta njegovim igralcem ni veliko pomagal, saj je v 18. minuti Igokea izenačila na 41:41. V zadnjih dveh minutah prvega polčasa so se domačini le zbrali in si pred drugim delom tekme priigrali prednost petih točk (48:43).

V 22. minuti sta bili moštvi spet poravnani (50:50). Olimpija je vodila do 27. minute in izida 59:58, nato pa je Danilo Šibalić s trojko poskrbel za prvo vodstvo ekipe iz Laktašev. Toda Olimpija je zadnji dve minuti spet zaigrala bolje in si pred zadnjo četrtino priigrala točko prednosti (64:63).

Strahinja Mičović je na začetku četrte četrtine dosegel prvih osem točk Igokee in držal svoje moštvo korak pred Olimpijo, ki je po 35. minutah zaostajala za štiri točke. To je prepolovila v 37. minuti, nekaj trenutkov kasneje pa po trojki Mirka Mulalića spet vodila (78:77). Olimpija je z dvema prostima metoma Brandona Jeffersona povedla 80:78, Mičović je s točko približal svojo ekipo, po nekaj zgrešenih metih na obeh straneh, pa je James Robinson že v 40. minuti zadel za 81:80. Kasneje se je izkazalo, da je bil to odločilen koš, saj je na drugi strani met za zmago zgrešil Mulalić.

Prvi strelec tekme je bil Nikola Janković, najkoristnejši igralec lige ABA v decembru, ki je tokrat zbral 21 točk in 5 skokov.

Ljubljančane naslednja tekma čaka v nedeljo proti Mornarju.

Union Olimpija - Igokea 80:81 (33:16, 48:43, 64:63)

* Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 500, sodniki: Pukl, Kralj, Stefanović.
* Union Olimpija: Barbarič 11 (4:4), Oliver 9, Bubnić 2, Mulalić 11, S. Milošević 8 (1:0), Janković 21 (7:11), Jefferson 10 (2:2), Hrovat 8 (1:2).
* Igokea: Pašaljić 7, Mičović 17 (2:3), Šibalić 6, Robinson 6 (2:2), Pešaković 9 (1:2), Đ. Milošević 3 (1:1), Albijanić 11 (3:3), Radivojević 9 (3:3), Mahkovic 9 (5:5), Fortenberry 2, Rikić 2 (2:2).
* Prosti meti: Union Olimpija 14:20, Igokea 19:21.
* Met za tri točke: Union Olimpija 8:31 (Mulalić 3, Jefferson 2, Barbarič, Oliver, Hrovat), Igokea 6:19 (Šibalić in Pešaković 2, Pašajlić, Mičović).
* Osebne napake: Union Olimpija 21, Igokea 22.
* Pet osebnih: Hrovat (39.), Radivojević (39.).