Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 15.01.2017 21:08:29

Padli so črno-beli

Košarkarji Uniona Olimpije so v 18. krogu lige Aba premagali Partizan s 74:68. Ljubljančani so zabeležili pomembno zmago, s katero so se utrdili na sredini lestvice Aba. V Tivoliju so vknjižili peto zmago na zadnjih sedmih tekmah lige Aba oziroma osmo v sezoni.

Union Olimpija - Partizan 74:68 (24:16, 38:33, 46:53)
Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 3000, sodniki: Radović, Radojković (oba Hrvaška), Kralj (BiH).
Union Olimpija: Barbarič 5 (3:4), Oliver 18 (2:4), Mulalić 6, Milošević 1 (1:2), Janković 12 (1:9), Jefferson 20 (6:7), Jurček 1 (1:2), Hrovat 11 (6:6).
Partizan: Vrabac 17 (2:3), Veličković 7 (2:3), Birčević 13 (2:4), Koprivica 4, Andrić 12 (1:1), Hatcher 8 (2:2), Pot 2 (0:2), Karahodžić 2, Luković 3 (1:2).
Prosti meti: Union Olimpija 20:34, Partizan 10:17.
Met za tri točke: Union Olimpija 10:32 (Jefferson 4, Mulalić 2, Oliver 2, Hrovat, Janković), Partizan 6:26 (Andrić 3, Vrabac, Veličković, Birčević).
Osebne napake: Union Olimpija 21, Partizan 25.

Obračun je v legendarno dvorano privabil lepo število gledalcev, ki so videli zanimiv in napet obračun. Union Olimpiji je pripadel prvi polčas, Partizanu tretja četrtina, v kateri so domači dosegli le tri koše iz igre, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnjih desetih minutah.

Zeleno-beli so pravočasno nadoknadili zaostanek 46:55 in v 37. minuti povedli z 61:60. Odlično partijo sta prikazala Devin Oliver in Brandon jefferson. Prvi je bil MVP tekme z 18 točkami in desetimi skoki (4 + 6), slednji (20 točk) pa je v odločilnih trenutkih dvakrat zadel izza polkroga. Najprej minuto in 25 sekund pred koncem za vodstvo 66:65, naslednjič pa dobre pol minute kasneje za 69:65. Vprašanje zmagovalca je s črte prostih metov rešil Gregor Hrovat (11 točk, 7 podaj, 4 skoke).

Union Olimpija bo naslednjem krogu gostovala pri Ciboni (21. 1.), domači publiki pa se bo spet predstavila 29. januarja proti ekipi Karpoš Sokoli.