Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 29.01.2017 23:13:07

Po dveh odmevnih zmagah nepričakovan poraz zmajev

Tit Košir
Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli nepričakovan poraz. V Stožicah so morali priznati premoč makedonski ekipi Karpoš Sokoli, ki je zasluženo zmagala s 97:92.

Ljubljančani so tako zapravili priložnost, da bi se v zadnjih šestih krogih približali ekipam iz zgornjega dela razpredelnice. Razpored imajo namreč relativno ugoden, saj bodo doma igrali z MZT-jem, Budućnostjo in Cedevito, v gosteh pa z FMP-jem, Crveno zvezdo ter Zadrom.

Zeleno-beli so po dveh odmevnih zmagah - doma s Partizanom in v gosteh proti Ciboni - pričakovali jubilejno deseto zmago, vendar so tokrat naleteli na motiviranega tekmeca, ki je izkoristil njihov slab večer. Podatek, da so gostje v prvih dvajsetih minutah dosegli 51 točk, v drugem dela pa le nekaj manj, jasno kaže, da Ljubljančani tokrat niso bili pravi v obrambi. Po zaslugi Devina Oliverja (30 točk, trojke 5:9, 8 skokov, 5 podaj, indeks 35) so v zadnji četrtini sicer prišli do vodstva, a ker je bil to hkrati edini razpoložen domači igralec, prednosti niso uspeli zadržati. Povrh vsega si je v zadnji minuti gleženj poškodoval prvi organizator igre pri Unionu Olimpiji Brandon Jefferson (17 točk, 7 podaj).

Union Olimpija - Karpoš Sokoli 92:97 (24:23, 42:51, 71:74)

Ljubljana - Dvorana Stožice. 1000 gledalcev. Sodniki: Belošević, Stefanović (oba Srbija), Koljenšić (Črna gora).

Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver 30 (1:1), Bubnić 3, Mulalić 9 (2:3), Milošević 6, Janković 14 (2:7), Jefferson 17 (7:7), Hrovat 11 (3:5).
Karpoš Sokoli: Perry 13, Vrkić 13 (2:6), Sokolov 5, Trajkovski 12 (2:2), Šepa 7 (2:2), Labović 14 (3:4), Knežević 8, Zeković 15, Mavra 10 (4:4).
Prosti meti: Union Olimpija 15:23, Karpoš Sokoli 13:18.
Met za tri točke: Union Olimpija 11:25 (Oliver 5, Jefferson 2, Hrovat 2, Bubnić, Mulalić), Karpoš Sokoli 14:28 (Perry 3, Zeković 3, Mavra 2, Trajkovski 2, Labović, Vrkić, Sokolov, Šepa).
Osebne napake: Union Olimpija 20, Karpoš Sokoli 26.
Pet osebnih: Perry (39.).