Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 22.02.2017 22:59:27

Olimpija po pokalni lovoriki vzela še skalp Podgoričanov. Poraz Krke (foto)

Košarkarji Uniona Olimpije so v 23. krogu lige Aba premagali Budućnost z 81:79 (23:19, 45:40, 64:62), Krka pa je izgubila proti Igokei.

Košarkarji Uniona Olimpije so v nekaj dneh dosegli dve zelo pomembni zmagi. V nedeljo so v Domžalah osvojili slovenski pokal - njihovo prvo lovoriko v zadnjih treh letih in pol, zdaj pa so zabeležili še jubilejno deseto zmago v ligi Aba, s katero so se dokončno znebili vseh skrbi o obstanku v jadranski druščini.

V legendarni dvorani Tivoli so premagali Budućnost, udeleženca končnice lige Aba, ki ni uspel zaustaviti naveze Nikola Janković-Brendon Jefferson, ki je skupaj dosegla 48 točk. Prvi je 24 točkam dodal 11 skokov, Jefferson pa je zadel pet trojk in tekmo končal s statističnim indeksom 25.

Izenačeno srečanje, ki ga je na domači strani zaradi kazni Gašperja Okorna vodil njegov pomočnik Luka Bassin, je epilog doživelo v zadnjih minutah. Janković je dobro minuto pred koncem po asistenci Gregorja Hrovata zadel za 77:73, isti igralec je bil nato natančen še s črte prostih metov, vse upe Črnogorcev pa je pokopal Jure Pelko, ki je v zadnjih desetih sekundah ohranil mirno roko s kazenske črte.

V zadnjih treh krogih bodo Ljubljančani dvakrat gostovali, v ponedeljek, 27. februarja, pri Crveni zvezdi in v zadnjem krogu v Zadru, vmes pa se bodo v Stožicah pomerili s Cedevito.

Union Olimpija - Budućnost 81:79 (23:19, 45:40, 64:62)

Ljubljana: Dvorana Tivoli, gledalcev 1000, sodniki: Herceg (Hrvaška), Obrknežević, Stefanović (oba Srbija).
Union Olimpija: Barbarič 3, Oliver 8 (0:1), Pelko 6 (3:4), Milošević 4, Janković 24 (2:3), Jefferson 24 (5:5), Hrovat 12 (4:4).
Budućnost: Reynolds 17, Williams 3, Su. Šehović 10, Se. Šehović 2, Gordić 5, Ilić 6 (2:4), Savović 10 (4:6), Klassen 15 (3:5), Nikolić 3 (1:2), Popović 8 (1:2).
Prosti meti: Union Olimpija 14:17, Budućnost 11:19.
Met za tri točke: Union Olimpija 7:23 (Jefferson 5, Pelko, Barbarič), Budućnost 10:27 (Reynolds 5, Su. Šehović 2, Williams, Gordić, Popović).
Osebne napake: Union Olimpija 19, Budućnost 19.
Pet osebnih: /.

KRKA KLONILA V BANJA LUKI

Košarkarji Krke so v 23. krogu lige Aba izgubili z Igokeo z 72:85 (18:25, 38:38, 48:65).

Košarkarji Krke nadaljujejo niz porazov. Potem ko so konec tedna izgubili finale pokala Spar proti Union Olimpiji, so v 23. krogu lige Aba doživeli trinajsti poraz v zadnjih petnajstih tekmah v tem tekmovanju.

Tri kroge pred koncem so v nezavidljivem položaju; v naslednjem krogu bodo gostili zasedbo Mornarja, nato jih čaka gostovanje pri Partizanu, tekmovanje pa bo Krka sklenila 11. marca v Novem mestu proti Ciboni. Trenutno so z izkupičkom 7-16 na mestu, ki pomeni poimenski izpad iz jadranske druščine.

Za Krko je bila to peta tekam v sedmih dneh in utrujenost je prišla do izraza v drugem polčasu. Igokea je tretjo četrtino dobila s 27:10, drugi polčas s 47:34, in na koncu zanesljivo zmagala s 85:72.

Igokea - Krka 85:72 (25:18, 38:38, 65:48)

Banja Luka: Dvorana Laktaši, gledalcev 1000, sodniki: Hordov (Hrvaška), M. Vojinović (Srbija), Dragojević (Makedonija).
Igokea: Pašajlić 14, Mićović 6, Šibalić 3, Robinson 16 (4:4), Milošević 14 (1:2), Albijanić 4 (2:2), Radivojević 17 (2:2), Mahkovic 4 (2:2), Rikić 7 (1:2).
Krka: Rebec 14, Curry 13, Kastrati 8, Rojc 4 (2:2), Dimec 6 (2:2), Čebular 5 (2:2), Ritlop 1 (1:2), Bunić 4, Luković 17.
Prosti meti: Igokea 12:14, Krka 7:8.
Met za tri točke: Igokea 7:25 (Radivojević 3, Pašajlić 2, Milošević, Šibalić), Krka 11:31 (Rabec 4, Luković 3, Kastrati 2, Rojc, Čebular).
Osebne napake: Igokea 16, Krka 17.