Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 27.02.2017 20:25:44

Crvena zvezda ni dopustila ljubljanskega presenečenja

Košarkarji Olimpije so v 24. krogu lige Aba izgubili proti Crveni zvezdi s 67:88 (22:34, 34:52, 49:77).

Vodilna ekipa lige Aba Crvena zvezda danes ni imela večjih težav z Olimpijo. Dvome o zmagovalcu je razblinila že v prvi četrtini, ki jo je dobila z 12 točkami naskoka. Podobno je tekma potekala tudi v nadaljevanju, na koncu je bila prednost domačih velikih 21 točk. Domačim je manjkal poškodovani Nemanja Dangubić, prav tako v ekipi ni bilo Stefana Jovića.

Olimpija je bila na tekmi brez Devina Oliverja, ki je zbolel, a Ljubljančani niso čutili pritiska, saj so igrali proti izrazitemu favoritu. Vseeno varovancem Gašperja Okorna ni steklo, zaostanek se je iz četrtine v četrtino večal.

Najboljši strelec je bil na koncu tekme pri domačih Petar Rakičević s 14 točkami, medtem ko jih je za Olimpijo Nikola Janković dosegel 16.

Olimpija bo v naslednjem krogu lige Aba v nedeljo, 5. marca igrala s Cedevito, medtem ko se bo vodilna Crvena zvezda dan kasneje v gosteh merila s FMPjem.

Crvena zvezda - Olimpija 88:67 (34:22, 52:34, 77:49)

Beograd:
Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev: 3135, sodniki: Dragojević (Makedonija), Mitrovski (Srbija), Kralj (BiH).
Crvena zvezda: Wolters 12 (1:1), Thompson 6, Mitrović 2, Lazić 8, Simanić 11, Dobrić 6, Simonović 6, Rakičević 14 (3:4), Jenkins 8 (1:1), Kuzmić 4 (2:2), Bjelica 11.
Olimpija: Barbarič 6, Bubnić 7 (2:4), Milošević 14, Janković 16 (1:2), Jefferson 12 (2:2), Hrovat 12 (3:3).
Met za tri točke: Crvena zvezda 11:27 (Simanić 3, Lazić 2, Simonović 2, Wolters, Rakičević, Jenkins, Bjelica), Olimpija 7:16 (Barbarič 2, Jefferson 2, Bubnić, Janković, Hrovat).
Prosti meti: Crvena zvezda 7:8, Olimpija 8:11.
Osebne napake: Crvena zvezda 16, Olimpija 14.