vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 05.03.2017 21:37:04

Olimpija po podaljšku klonila proti Cedeviti

Košarkarji Uniona Olimpije so v 25. krogu lige Aba po podaljšku izgubili s Cedevito z 92:94 (29:20, 49:45, 64:63, 83:83).

Košarkarji Uniona Olimpije so v zadnjem domačem nastopu v ligi Aba v tej sezoni nesrečno izgubili s Cedevito. Priložnost za zmago so najprej zapravili v rednem delu, nato pa še v podaljšku. Zagrebčani so na koncu slavili s 94:92.

Ljubljančani so imeli priložnost z zmago ohraniti stoodstotni izkupiček v dvorani Tivoli. V njej so namreč v tej sezoni zaradi zasedenosti Stožic odigrali štiri tekme, zmagali med drugimi Partizan in Budućnost, zelo blizu pa so bili uspehu tudi nad še tretjim udeležencem zaključnih bojev v ligi Aba.

Zeleno-beli so vodili večji del srečanja in so si zaslužili zmago. V prvem polčasu so imeli dvanajst točk prednosti, v 28. minuti pa celo 64:50. Odločitev o zmagovalcu je padla v zaključku. V rednem delu so domači zapravili žogo 16 sekund pred koncem, ko so imeli napad in dve točki prednosti. Izenačil je Miro Bilan tri sekunde pred koncem, v podaljšku pa so pokleknili, čeprav so že vodili z 89:85. V zadnji sekundi je imel Jure Pelko celo met za zmago, vendar njegov poskus za tri točke ni našel cilja.

Prvi strelec tekme z dvajsetimi točkami je bil center domačih Nikola Janković (10 skokov), ki pa je proste mete izvajal katastrofalno slabo - 2:15 ali zgolj 13-odstotno.

Union Olimpija (10-15) bo tekmovanje končala naslednjo nedeljo v Zadru.

Union Olimpija - Cedevita 92:94 (29:20, 49:45, 64:63, 83:83)

Ljubljana: D
vorana Tivoli, gledalcev 2000, sodniki: Belošević, Jovčić, Obrknežević (vsi Srbija).
Union Olimpija: Oliver 16 (4:4), Bubnić 2 (2:2), Mulalić 3, Pelko 12, Milošević 4, Janković 20 (2:15), Jefferson 18, Hrovat 17 (5:6).
Cedevita: James 12 (5:6), Krušlin 13 (2:2), Katić 4, Babić 18 (3:6), Žganec 2, Musa 4, Bilan 15 (1:2), Shurna 10, Begić 4, Tomas 8 (2:3), Arapović 4.
Prosti meti: Union Olimpija 13:27, Cedevita 13:19.
Met za tri točke: Union Olimpija 11:26 (Pelko 4, Jefferson 4, Hrovat 2, Mulalić), Cedevita 9:26 (Babić 3, Krušlin 3, Shurna 2, James).
Osebne napake: Union Olimpija 25, Cedevita 25.
Pet osebnih: Bilan (41.), Hrovat (44.).