Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 12.03.2017 22:26:58

Zadar - Union Olimpija 81:78 (25:21, 38:35, 62:65)

Košarkarji Uniona Olimpije so v zadnjem, 26. krogu lige Aba izgubili z Zadrom s 78:81 (21:25, 35:38, 65:62).

* Dvorana Krešimir Ćosić, gledalcev 5000, sodniki: M. Vojinović, M. Juras, Arsenijević (vsi Srbija).
* Zadar: Vladović 16, Krajina 5 (1:2), Georgiev 2, Marinković 11 (1:1), Barač 18 (6:9), Ramljak 18 (6:8), Kovačević 11, Mazalin (0:2).
* Union Olimpija: Barbarič 4, Oliver 15, Mulalić 5, Pelko 5 (2:2), Milošević 2, Janković 17 (5:7), Jefferson 20 (3:4), Hrovat 8 (2:2).
* Prosti meti: Zadar 14:22, Union Olimpija 12:15.
* Met za tri točke: Zadar 7:29 (Vladović 4, Ramljak 3), Union Olimpija 10:28 (Oliver 3, Jefferson 3, Barbarič 2, Mulalić, Pelko).
* Osebne napake: Zadar 19, Union Olimpija 27.
* Pet osebnih: Hrovat (37.), Milošević (34.).

Tekma zadnjega kroga je bila izjemno pomembna za Zadar, ki je reševal status ligaša v regionalnem tekmovanju, na daljavo pa so dvoboj pozorno spremljali tudi v Novem mestu. Krka bi za rešitev morala sama zmagati proti Ciboni in upati na poraz Zadra. Nazadnje so Novomeščani sicer zmagali, Zadar pa je rešitev našel sam in se po zaostanku v tretji četrtini vrnil in zmagal z 81:78.

Ljubljančani so slabše začeli dvoboj in zaostajali večji del prvega polčasa. A že ob koncu tega dela igre so se prebudili in zmanjšali zaostanek, tako da so imeli pri izidu 35:38 še možnosti za uspeh.

Najboljši del tekme je bil za zeleno-bele tretja četrtina. Takrat so zadevali, stekel jim je met za tri točke in priborili so si že sedem točk prednosti (62:55). Niso pa zdržali in Zadar se je že do konca tega dela povsem približal. A je zmaje v vodstvu obdržal Brandon Jefferson s trojko v zadnjem napadu.

Potem je bilo upov na slavje v Zadru za Olimpijo kmalu konec. Domači so povedli z 72:69, razigral se je Boris Barač in zadeval ključne mete in trojke. Pri 80:71 se je po trojki Jakova Vladovića zdelo, da je tekma odločena, vseeno pa so se morali domači še potruditi za pomembni točki. A Olimpijino približanje na 81:78 13 sekund pred koncem je bilo njeno zadnje dejanje na tekmi, tako da je zmaga ostala v Zadru.

Za domače sta bila najboljša strelca s po 18 točkami Barač in Ivan Ramljak, pri Olimpiji pa je Jefferson dosegel 20 točk, Nikola Janković pa 17.

Značke: košarka, sta