Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

0 01.12.2023 20:19:51

Krka iz Splita s porazom

Split - Krka
Liga ABA
Košarkarji Krke so v tekmi 10. kroga lige Aba izgubili v Splitu s 74:78 (19:29, 36:48, 59:68).

Split - Krka 78:74 (29:19, 48:36, 68:59)
* Mala dvorana KK Split, gledalcev 700, sodnik: Nikolić, Ćalić, Vesković.
* Split: Funderburk 16 (6:6), Shorter 5 (1:4), Sullivan 12, Kalajžić 7 (2:2), Tišma 7 (2:2), Runjić 6 (2:2), Vuko 5, Gnjidić 6, Ljubičić 14 (6:7).
* Krka: Hamilton 4, Stergar 2 (2:4), Bačvić 3, Cerkvenik 6 (1:1), Cousins 11, Jurković 5 (1:2), Špan 15 (2:2), Škedelj 5 (1:2), Radovanović 13, Macura 10.
* Prosti meti: Split 19:23, Krka 7:11.
* Met za tri točke: Split 7:19 (Funderburk 2, Gnjidić 2, Kalajžić, Tišma, Vuko), Krka 7:19 (Špan 3, Bačvić, Cerkvenik, Cousins, Radovanović).
* Osebne napake: Split 18, Krka 24.
* Pet osebnih: /

Krka je bila po devetih krogih pri dnu lestvice, danes pa je imela priložnost, da z morebitno zmago ujame in prehiti neposrednega tekmeca iz Splita. A razplet dvoboja sosedov na razpredelnici po novem slabem začetku novomeške ekipe ni bil po željah slovenske ekipe, ki se je na koncu povsem približala, a ostala praznih rok.

Novomeščani so v začetku tega tedna igrali tekmo s favoritom regionalnega tekmovanja Crveno zvezdo in jo visoko izgubili. Temelj za poraz je bil slab začetek, ko so zaostajali z 0:11. A tudi danes proti na papirju precej bolj enakovrednemu nasprotniku je bil start podoben; Split je namreč v prvi četrtini povedel kar s 15:0, Krka je šele v peti minuti dosegla prvi točki.

Potek je bil precej podoben kot v ponedeljek v Novem mestu: nadaljevanje je bilo dokaj enakovredno, a zaostanek iz začetnega dela je upočasnil Krko, ki se nikakor ni mogla približati, ob polčasu je bilo tako -12.

A nato je Krka le stopila na plin in začela zaostanek topiti. Po treh četrtinah je prišla na enomestno razliko, v zadnji pa celo v položaj, ko bi lahko poskrbela za preobrat s trojko Jana Špana za 73:75 dve minuti pred koncem. A odločilnega koraka nato ni bilo, Split je bil v odločilnih trenutkih bolj zbran, gostje pa so delali napake, izgubljali žoge in grešili pri metih za tri, tako da je zmaga ostala v Dalmaciji.

Špan je bil najboljši strelec Krke s 15 točkami, dve manj je dosegel Marko Radovanović, 11 pa Isiah Cousins.

Naslednjo tekmo bo Krka v ligi Aba igrala 8. decembra doma z Igokeo.

Značke: košarka, liga aba