Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 29.11.2015 10:13:09

Seriji ni videti konca: Golden State še osemnajstič!

Ekipa Golden State Warriors je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Sacramento Kings s 120:101 in zabeležila osemnajsto zmago zapored.

Branilci naslova Golden State Warriors so tako še izboljšali rekorden začetek sezone v zgodovini lige, skupaj z lansko sezono pa so v rednem delu neporaženi 22 tekem v nizu.

Stephen Curry je bil sicer z 19 točkami prvi strelec domače zasedbe, vendar je dosegel najmanj točk v sezoni. Najkoristnejši igralec minule sezone je s povprečjem 32,6 točke najučinkovitejši v tej sezoni, na tekmi pa je igral manj kot pol ure, zgolj v prvi četrtini pa je dosegel 17 točk. Uspešno pa sta ga dopolnila Draymond Green z drugim zaporednim trojnim dvojčkom (13 točk, 11 skokov in 12 podaj) ter Brandon Rush s 16 točkami. To, da je bil Rudy Gay z 20 točkami najboljši strelec tekme, je bila slaba uteha za goste, ki so znova igrali brez poškodovanega zvezdnika DeMarcusa Cousinsa.

LEBRON ODLOČIL V ZADNJI SEKUNDI

Igralci Cleveland Cavaliers so z 90:88 v zadnjih trenutkih strli odpor ekipe Brooklyn Nets; LeBron James je zadnji od svojih 26 točk zadel v zadnji sekundi, ko je odločil dvoboj. Cavaliers so po devetem dvoboju še neporaženi doma, mrežice, Brook Lopez je dosegel 22 košev, pa so na enajstem gostovanju desetič ostali praznih rok.

Košarkarji San Antonio Spurs so nadigrali Atlanto Hawks s 108:88. Uspešni so bili še igralci Portland Trail Blazers, ki so ugnali Los Angeles Lakers s 108:96, Dallas Mavericks po zmagi nad Denver Nuggets z 92:81, Toronto Raptors po slavju nad Washington Wizards (84:82) in Utah Jazz, ki so bili boljši v dvoboju z New Orleans Pelicans (101:87).