Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 07.03.2016 08:50:35

Dragić razpoložen ob zmagi Miamija, poraz Golden Stata (video)

Slovenski košarkar Goran Dragić je bil najboljši mož ekipe Miami Heat, ki je ponoči v ligi NBA premagala Philadelphio 76ers s 103:98. Dragić je v 38 minutah dosegel 23 točk ob metu iz igre 9:15, temu pa dodal še osem skokov in pet podaj.

Pri domačih, ki so zmagali petič zaporedoma, je enako število točk dosegel tudi Dwyane Wade, pri gostih, najslabših v ligi, ki so doživeli 12. zaporedni poraz, pa je bil najbolj razpoložen Ish Smith z 21 točkami.

"S Philadelphio smo igrali dve tekmi v nizu, tak bo tudi razpored v končnici. Res dobro moraš poznati tekmeca. Ti so nam tokrat nekatere stvari onemogočili, mi smo se morali prilagoditi. To nam je uspelo zelo dobro," je po tekmi dejal Dragić.

Košarkarji Miamija so v drugem polčasu zgrešili deset zaporednih metov in skoraj osem minut niso dosegli niti točke. Ekipa 76ers je povedla z 72:69 in nato še z 79:73, preden je Miami našel odgovor, ključni napad pa je organiziral prav Dragić.

Najprej je Hassan Whiteside blokiral tekmece, Dragić je ujel žogo in z njo zdrvel v protinapad, ki ga je z izjemnim zabijanjem zaključil Wade. Ta je padel po tleh, nato pa je prek njega na parket priletel še Dragić. "Tedaj so telesa kar letela po zraku. Izjemna poteza Wada, ki ima še vedno izjemen odriv," je Dragić strnil trenutke, ki so na noge dvignili gledalce, pa tudi soigralce. Vročica je tri minute in 21 sekund pred koncem povedla z 91:87 in vodila odtlej do zaključka.

Igralci Los Angeles Lakers so presenetljivo s 112:95 odpravili najboljše moštvo lige Golden State; Jordan Clarkson (25 točk), D'Angelo Russell (21) in soigralci so branilcem naslova prvaka prizadejali šele šesti poraz v sezoni. Že ob polčasu so vodili s 60:49, v tretji tretjini pa za 16 točk.

Milwaukee je izgubil proti Oklahoma Cityju s 96:104, Kevin Durant je zbral 32 točk in 12 skokov, Russell Westbrook pa je dosegel deseti trojni dvojček v sezoni (15 točk, 10 skokov in 11 podaj). Tudi na strani poražene ekipe je trojni dvojček, tretjega v sezoni, vpisal Giannis Antetokounmpo (26 točk, 12 skokov in 10 podaj).

Memphis je s 100:109 izgubil proti Phoenixu, Denver je po podaljšku s 116:114 premagal Dallas, Detroit je bil s 123:103 boljši od Portlanda, Toronto pa je s 107:113 klonil pred Houstonom. Na tej tekmi je James Harden ob 40 točkah zbral še 14 podaj.