5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 14.04.2016 22:21:32

CSKA in Fenerbahče povedla z 2:0

V prvih dveh drugih četrtfinalnih tekmah košarkarske evrolige sta obe domači ekipi še drugič zmagali.

Medtem ko je Fenerbahče doma visoko premagal Real Madrid s 100:78, je CSKA Moskva šele po hudem boju ugnal Crveno zvezdo s 77:76. Drugi dve četrtfinalni tekmi bosta na sporedu v petek.

Beograjčani so bili v Moskvi ves čas enakovreden tekmec domače ekipe, minuto in 13 sekund pred koncem tekme pa so s trojko Stefana Jovića povedli 75:74. Že v naslednjem napadu je bil z metom za tri točke uspešen Miloš Teodosić, nekdanji igralec Crvene zvezde, v končnici, v kateri sta obe ekipi naredili številne napake, je Tarence Kinsey z linije prostih metov zadel le enkrat.

V zadnjem napadu na tekmi je Jović naredil korake, tako da bodo košarkarji CSKA Moskve v Beograd odšli s prednostjo dveh zmag in za napredovanje na zaključni turnir potrebujejo le še zmago. Najboljši strelec domače ekipe je bil Kyle Hines z 19 točkami, za Crveno zvezdo jih je Jović dosegel 15.

Zmaga do zaključnega turnirja pa loči tudi Fenerbahče, ki je na drugi domači tekmi visoko premagal nerazpoložene košarkarje Reala Madrida, ki brani lansko lovoriko. Njihovega odpora je bilo konec praktično ob polčasu, ko so za domačini zaostajali za 25 točk. Luka Dončič je tokrat dobil priložnost za igro, v 14 minutah pa je dosegel deset točk, imel je še šest skokov in dve podaji ter bil drugi najboljši strelec svoje ekipe. Več točk, 15, je dosegel Sergio Rodriguez. Za zmago Fenerbahčeja je Ekpe Udoh prispeval 18 točk.

V petek bo Jaka Blažič z Laboral Kutxo skušal še drugič premagati Panathianikos, s podobnimi načrti pa bo šel v dvoboj z Barcelono tudi Lokomotiv Kuban.

Značke: cska, fenerbahče