oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 02.11.2016 08:25:50

Dragić junak večera (video)

Košarkarji Miami Heat so v ligi NBA tokrat v domači dvorani gostili Sacramento Kings in po podaljšku zmagali s 108:96. Junak večera je bil slovenski zvezdnik Goran Dragić, ki je dosegel 25 točk, osem skokov in osem podaj, Tyler Johnson je k zmagi vročice dodal 22 točk, od tega sedem v podaljšku.

Košarkarji Miamija so tako dosegli še 15. zaporedno domačo zmago nad Sacramentom, kar je rekordni zmagoviti niz prvenstva NBA. Naslednja tekma Miami Heat čaka v petek, ko bodo gostovali pri Toronto Raptors.

Beno Udrih pa je s svojo novo sredino Detroit Pistons gostil košarkarje New York Knicks, katerih član je tudi Saša Vujačić. Slovenski dvoboj je dobil Udrih, ki je z Detroitom s 102:89 ugnal kratkohlačnike za še tretjo zaporedno zmago v novi sezoni.

Najbolj sta se v vrstah domačih izkazala Tobias Harris s 25 in Marcus Morris z 22 točkami, Udrih pa je v 16 minutah k zmagi dodal šest točk ter po en skok in podajo. Pri kratkohlačnikih je bil prvi strelec Carmelo Anthony s 24 točkami, priložnost je dobil tudi Vujačić, ki je v petih minutah zbral dve točki, dva skoka in podajo.

New York Knicks bodo v sredo doma gostili Houston Rockets, Detroit Pistons pa bodo gostovali v New Yorku pri Brooklyn Nets.

Branilci naslova Cleveland Cavaliers v novi sezoni še naprej ostajajo nepremagani. Tokrat so s 128:120 ugnali Houston Rockets. Blestela sta Kyrie Irving, dosegel je 32 točk, in Kevin Love, ki sta v zadnji četrtini odlično odigrala obrambo ter pomagala konjenikom do četrte zaporedne zmage. Pri gostih je bil prvi strelec James Harden, ki je zbral 41 točk.

Love, ki je v zadnji četrtini ukradel dve žogi in blokoral met na koš, je k zmagi dodal 24 točk, LeBron James pa jih je dodal 19. Zmaga pomeni, da so prvaki lige prvič od sezone 2000/01 pred 16 leti na uvodu zbrali štiri zaporedne zmage.

Medtem pa je San Antonio po blestečem uvodu v sezono tokrat razočaral in pred domačimi navijači z 91:106 izgubil proti Utah Jazz, za katere je George Hill zbral 22 točk. Pri gostiteljih je bil s 30 točkami najbolj razigran Kawhi Leonard.

Philadelphia 76ers so s 101:103 klonili proti Orlando Magic, Indiana Pacers so s 115:108 premagali Los Angeles Lakers, New Orleans Pelicans so v domači dvorani s 113:117 izgubili proti Milwaukee Bucks, Minnesota Timberwolves pa so s 116:80 nadigrali Memphis Grizzlies.

V zadnji tekmi večera je Stephen Curry zbral 28 točk in pomagal lanskim finalistom lige NBA Golden State Warriors do zmage s 127:104 nad Portland Trail Blazers. Po presenetljivem porazu na uvodu v sezono so bojevniki zdaj prišli še do tretje zaporedne zmage.