Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 03.12.2016 09:26:02

Liga NBA: Vujačić zadel dve trojki, Udrih vpisal 11 točk

V ligi NBA sta stopila na parket dva Slovenca in oba slavila zmagi s svojima moštvoma.

Saša Vujačić je v 11 minutah na parketu vpisal osem točk, zadel je dve trojki v treh poskusih, dodal dve podaji in dve ukradeni žogi. Beno Udrih je igral 16 minut, vpisal 11 točk, ob metu iz igre 5-6, tri podaje in dva skoka.

Košarkarji Vujačićevega moštva New York Knicks so pod domačima obročema premagali Minnesota Timberwolves s 118:114. Prvi strelec kratkohlačnikov je bil Carmelo Anthony z 29 točkami, Derrick Rose je vpisal 24 točk, Kyle O'Quinn pa je dodal 20 točk in 13 skokov.

Ekipa Detroit Pistons je slavila zmago v gosteh pri Atlanta Hawks s 121:85. V ospredju pri batih iz Detroita, za katere igra Udrih, sta bila Kentavious Caldwell-Pope s 23 točkami in Tobias Harris z 18 točkami.

Aaron Gordon je v Philadelphii za zmago gostujoče ekipe Orlando Magic prispeval 20 točk, kar je bila njegova najboljša predstava v sezoni. Črnogorec Nikola Vučević je vpisal 12 točk, pet podaj in ujel ob tem 11 odbitih žog za zmago Orlanda proti ekipi Sixers 104:88.

Zelo dobro je ponoči igral Al Horford, ki je bil v ospredju pri domači zmagi Boston Celtics, ki je s 97:92 odpravil Sacramento Kings. Horford je dosegel 26 točk, ob tem pa je zbral še šest blokad, Isaiah Thomas pa je 14 od 20 točk dosegel v drugem polčasu.

Košarkarji Toronto Raptors so z razliko kar 33 točk pod domačima obročema premagali Los Angeles Lakers s 113:80. Kyle Lowry je vpisal 24 točk in sedem podaj, Toronto pa je prišel še do pete zaporedne zmage za drugo mesto v razvrstitvi vzhodne konference.

Košarkarji Chicago Bulls so uprizorili predstavo večera za zmago s 111:105 proti vodilni ekipi Vzhoda Cleveland Cavaliers. Jimmy Butler je za zmago bikov prispeval 26 točk, še v minuli sezoni soigralec Gorana Dragića pri Miami Heat Dwyane Wade pa je dodal 24 točk. Biki so s kolektivno igro, vsi člani začetne peterke so tekmo končali z dvomestnim izkupičkom točk, preigrali LeBrona Jamesa in druščino. Kralj James je prispeval 27 točk in 13 točk.

Ekipa Los Angeles Clippers je bila boljša od New Orleans Pelicans s 114:96 na krilih Blaka Griffina (27 točk, 10 skokov) in Chrisa Paula (17 točk, 13 podaj).

Kawhi Leonard je bil ključen mož pri zmagi San Antonio Spurs, ki je s 107:105 premagal Washington Wizards. Leonard je dal 23 točk ter zadel ključen koš za zmago šest sekund pred zvokom sirene.

V razvrstitvi zahodne konference imajo Golden State, San Antonio in LA Clippers po 16 zmag.

Košarkarji Houston Rockets so uprizorili novo močno predstavo za zmago 128:110 v gosteh proti Denver Nuggets. Rakete so vodile od začetka do konca. Prvi strelec Houstona je bil James Harden z 20 točkami.

Dragić z Miamijem bo igral v noči na nedeljo v gosteh pri Portland Trail Blazers.