Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 30.12.2016 09:34:13

Dragić ob slabem metu poražen pri sršenih

foxsports
Slovenski košarkarski zvezdnik Goran Dragić ni imel svojega večera v ligi NBA. Skupaj s svojim Miami Heatom je izgubil na gostovanju pri Charlotte Hornets z 82:91. Dragić je v 32 minutah ob metu 2:11 zbral le pet točk, imel pa osem podaj, tri skoke in ukradeno žogo.

Dragić je bil sicer vprašljiv za nastop pred to tekmo zaradi krčev v hrbtu. "Goran verjetno ne bi smel igrati. Toda želel si je biti na igrišču in pomagati ekipi. A igral je na približno 50 do 60 odstotkov svojih zmožnosti," je slabšo strelsko Dragićevo predstavo pokomentiral trener Miamija Erik Spoelstra.

Pri zmagovalcih je bil z 22 točkami najboljši Kemba Walker, pri gostih, ki imajo ob desetih zmagah kar 23 porazov, pa je dve manj dosegel Josh Richardson. Charlotte, četrti v vzhodni konferenci, si je zmago zagotovil v tretji četrtini, ki jo je dobil z 31:17.

"Res smo dobri. Če bi vsako tekmo začeli tako, kot smo tretjo četrtino, potem bi bili resnično dobra ekipa," je po tekmi povedal Nicolas Batum, ki je k zmagi dodal 16 točk, 13 skokov in osem podaj.

Memphis Grizzlies so brez težav premagali Oklahoma City Thunder s 114:80, pri čemer je s 25 točkami naziv strelca tekme pripadel Marcu Gasolu. Prvi zvezdnik gostov Russell Westbrook je tekmo končal pri 21 točkah, sredi tretje četrtine pa je bil izključen po dveh tehničnih napakah.

Cleveland Cavaliers, prva ekipa vzhodne konference, so s 124:118 odpravili Boston Celtics. Kyrie Irving je pri zmagovalcih vpisal 32 točk in 12 podaj, Kevin Love je dosegel dve točki manj in imel 15 skokov, LeBron James pa je 23 točkam dodal 11 podaj in osem skokov. Pri gostih je Isaiah Thomas zbral 31 točk in devet podaj.

Utah Jazz je Philadelphia 76ers premagal s 100:83, zadnjeuvrščeni v zahodni konferenci Phoenix Suns so z 99:91 odpravili drugo ekipo vzhoda Toronto Raptors, Los Angeles Lakers pa so izgubili proti Dallas Mavericks z 89:101.