Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 03.01.2017 09:24:39

Butler z 52 točkami premočan za Charlotte

Moštvo lige NBA Chicago Bulls je sinoči s 118:111 premagalo Charlotte Hornets, najbolj razpoložen pa je bil Jimmy Butler, ki je dosegel kar 52 točk. Biki so s to zmago prekinili niz dveh porazov in prišli do šele četrte zmage v zadnjih 12 odigranih tekmah.

Butler je z 52 točkami le za točko zaostal za rekordom kariere, k točkovnemu izkupičku pa je dodal še 12 ujetih žog in šest podaj. S tem je na najboljši možni način izkoristil priložnost, potem ko je zaradi poškodbe tekmo moral izpustiti Dwyane Wade, trener Fred Hoiberg pa je na klopi pustil tudi Rajona Ronda.

"Mislim, da je beseda fenomenalno za Jimmyja nocoj premalo. Uspevalo mu je namreč vse," je po tekmi o Butlerju dejal trener Hoiberg. Butler je iz igre metal 15-24, ob tem pa zadel kar 21 prostih metov od 22. V zadnji četrtini je nasprotnikom natresel 17 točk, biki pa so sršene v tej četrtini nadigrali s 36:26. "Samo igral sem košarko. Imel sem svoj dan," je bil po tekmi skromen Butler.

Golden State Warriors so bili dobro razpoloženi v Oaklandu, Draymond Green je vknjižil trojnega dvojčka, bojevniki pa so Denver Nuggets premagali s 127:119. Green je v statistiko vnesel 15 točk, 13 podaj in deset ujetih žog. Klay Thompson je prispeval 25 točk, Stephen Curry 22, Kevin Durant pa 21. Warriors so postali prva ekipa v tej sezoni s 30 zmagami.

Moštvo New York Knicks je v noči na torek izgubilo proti Orlando Magic s 103:115, slovenski košarkar Saša Vujačić pa za ekipo Knicks ni dobil priložnosti. Z 19 točkami je bil prvi strelec New Yorka Carmelo Anthony, za Orlando jih je Jodie Meeks prispeval 23.

V ostalih tekmah so Milwaukee Bucks z 98:94 premagali Oklahoma City Thunder, Cleveland Cavaliers so bili z 90:82 boljši od New Orleans Pelicans, Brooklyn Nets so z 89:101 izgubili proti Utah Jazz. Houston Rockets so Washington Wizards premagali s 101:91, Los Angeles Clippers pa so bili od Phoenix Suns boljši s 109:98.