Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 04.01.2017 08:53:48

Oslabljeni Miami kljub odlični predstavi Dragića izgubil v Phoenixu

Ekipa Miami Heat je v ligi NBA v gosteh izgubilo s Phoenix Suns z 90:99. Po treh tekmah premora je slovenski reprezentant Goran Dragić v 38. minutah zbral 24 točk, devet podaj in tri skoke. S tem je bil najboljši strelec svojega moštva in drugi na tekmi za Devinom Bookerjem (27).

Moštvo Detroit Pistons, za katerega slovenski košarkar Beno Udrih ponovno ni dobil priložnosti za igro, je doma izgubilo s 116:121 z ekipo Indiano Pacers, ki je na krilih Paula Georgea (32 točk) dosegla najvišje število točk v sezoni.

Dragić, ki na treh od zadnjih štirih tekmah svoje ekipe zaradi težav s hrbtom ni mogel igrati, je že v prvem polčasu dosegel 22 točk, nato pa se mu je ustavilo. "Imel sem občutek, kot da se ne morem več prav premikati," je dejal po tekmi, na kateri je kljub zdravstvenim težavam pravzaprav moral igrati, saj je bil eden izmed vsega osmih igralcev Miamija, ki so bili na voljo za igro, to je pa tudi najmanjše predpisano število igralcev za nastop v NBA.

Na seznamu poškodovanih so namreč James Johnson (zastrupitev s hrano), Tyler Johnson (migrena), Dion Waiters (poškodba prepone), Hassan Whiteside (poškodba desnega očesa), Justise Winslow (poškodba desne rame), Josh McRoberts (poškodba desne noge), zvezdnik Chris Bosh pa ne more igrati že vso sezono.

Obenem so bili igralci vročice zelo nerazpoloženi v napadu, zlasti v prvem polčasu, ko so, razen Dragića, ki je imel skupni met 9:18, zadeli le 13 od 34 poskusov iz igre. Tako ne čudi, da je Miami izgubil dvoboj s Phenixom prvič po 3. novembru 2009, ko je bil Booker, ki je samo v drugem polčasu zbral 18 točk star 13 let, leto manj pa novinec Marquese Chriss, ki je tokrat zadel zanj rekordnih 18 točk.

V derbiju večera je San Antonio Spurs, drugo moštvo zahodnega dela in tudi celotne lige, odpravil Toronto Raptors, tretjo ekipo vzhodnega dela, kar s 110:82, kar je najhujši poraz kanadske ekipe v tej sezoni. Kawhi Leonard (25) in LaMarcus Aldridge (23) sta bila najučinkovitejša pri zmagovalcih. Za Philadelphio 76ers je Robert Covington po lobu Daria Šarića poslal žogo skozi mrežico dve desetinki pred iztekom igralnega časa za zmago nad Minnesoto Timberwolves s 93:91.

DeMarcus Cousins (31 točk, po šest skokov in podaj) je bil najzaslužnejši, da so Denver Nuggets doma izgubili s Sacramentom Kings s 113:120. Ekipa Los Angeles Lakers je po treh porazih premagala Memphis Grizzlies s 116:102; Julius Randle je za zmagovalce dosegel tretji trojni dvojček v karieri (19 točk, 14 skokov, 11 podaj).