peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 17.01.2017 09:14:22

Bojevniki porazili LeBrona in druščino

Moštvo lige NBA New York Knicks je v noči na torek doma izgubilo proti Atlanta Hawks s 107:108. Slovenski predstavnik v dresu kratkohlačnikov Saša Vujačić ni zaigral, s 30 točkami je bil najboljši Carmelo Anthony. Pri Atlanti je Dennis Schroder dosegel 28 točk.

Osrednji dvoboj večera je bil odigran v Oracle Areni v Oaklandu, kjer so se Warriors prvič po lanskem juniju veselili zmage proti Cleveland Cavaliers. Nazadnje, ko so slavili, je bilo v finalu 3:1, nato pa so Lebron James in druščina dobili tri dvoboje v nizu ter še letošnjega na božič.

Tokrat vprašanja o zmagovalcu ni bilo. Warriors so v prvem polčasu dosegli kar 78 točk in imeli v zadnji četrtini že 39 točk naskoka.

Prvi strelec pri domačih je bil Klay Thompson s 26 točkami, Kevin Durant jih je zbral 21, eno manj pa je k zmagi s 126:91 prispeval Stephen Curry.

Za Warriors je bila to trinajsta tekma v sezoni, ki so jo dobili z več kot 20 točkami razlike.

"Zame osebno je bila to pomembna tekma, saj so nas premagali na zadnjih štirih srečanjih. Igrali smo z veliko volje, srčno in ko smo taki, nas nihče ne more premagati," je dejal Thompson.

Pri prvakih je James dosegel 20 točk, a zgrešil 12 od 18 metov iz igre. Kyrie Irving je dodal 17 točk, čeprav je zadel le šestkrat iz devetnajstih poskusov, slab strelski večer pa je imel tudi Kevin Love (3 točke v 16 minutah), preden je moral zaradi bolečin v hrbtu zapustiti parket.

"Zelo so bili motivirani in dobro jim je šlo v vseh pogledih. So nevarna ekipa, saj imajo veliko možnosti za doseganje košev," je priznal James.

Novica večera v ligi NBA je tudi, da Russell Westbrook ni dosegel trojnega dvojčka. Celo več, izgubil je tekmo proti LA Clippers. Slednji so zmagali sedmič zapored, zvezdnik Oklahome pa prvič na zadnjih štirih tekmah ni dosegel 'triple-double' - 24 točk, 5 skokov, 4 podaje.