vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 15.02.2017 08:21:19

James s soigarlci zasenčil izjeno predstavo Wigginsa

V ligi NBA so bile sinoči le tri tekme, na domačem parketu sta izgubili ekipi Minnesota Timberwolves s Cleveland Cavaliers (108:116) in Los Angeles Lakers s Sacramentom Kings (96:97), igralci Chicago Bulls pa so pred svojimi navijači odpravili Toronto Raptors s 105:94.

V Minnesoti sta LeBron James in Kyrie Irving s po 25 točkami prevesila tehtnico na stran Clevelanda, aktualnih prvakov lige, četudi je v domači zasedbi blestel Kanadčan Andrew Wiggins z 41 točkami. Karl-Anthony Towns je za poraženo zasedbo dodal 26 točk in sedem skokov, Gorgui Dieng 12 točk, nihče izmed preostalih igralcev Timberwolves pa ni dosegel več kot devet točk. Cleveland je tako dosegel osemintrideseto zmago v sezoni, drugo v dveh tednih nad Minnesoto.

Jimmy Butler je po vrnitvi iz bolniške zaradi poškodbe pete z 19 točkami vodil Chicago do zmage nad Torontom, ko je v zadnji minuti in 48 sekundah zadel sedem prostih metov. Kyle Lowry je zabeležil 22, DeMar DeRozan pa 18 za Raptors, ki dvoboja z biki niso dobili že od konca leta 2013.

Kanadski zasedbi se bo pridružil zvezdnik Orlanda Serge Ibaka, Terrence Ross se bo preselil v Toronto, Orlando pa bo obenem dobil tudi pravico do izbora v prvem krogu letošnjega nabora novincev lige.

DeMarcus Cousins pa je bil s 40 točkami, 12 skoki in osmimi podajami povsem na pragu trojnega dvojčka, Sacramento pa je v Staples Centru prišel do četrte zmage v nizu.