Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 02.03.2017 10:52:08

Miami le še zmago oddaljen od končnice

Košarkarji Miami Heat so zabeležili sedmo zmago na zadnjih desetih tekmah, tako da so dobrih dvajset tekem pred koncem rednega dela le eno zmago oddaljeni od sanjskega osmega mesta na vzhodu, ki pomeni sodelovanje v končnici. Tokrat so premagali Philadelphio s 125:98, Goran Dragić pa po daljšem času ni bil med izstopajočimi posamezniki.

Ljubljančan v dresu ekipe s Floride je zaostal za svojim povprečjem, saj je trener Eric Spoelstra enakomerno razdelil minutažo med igralce in delno odpočil nosilce igre. Dragić je v 22 minutah dosegel 15 točk.

Miami je ob izkupičku 28-33 na devetem mestu, osmega na vzhodu pa z zmago več zaseda Detroit Bena Udriha, ki je sinoči izgubil na gostovanju v New Orleansu s 86:109. Šempetran ni bil v postavi.

Končnico lovi tudi tretji Slovenec v ligi NBA, član New York Knicks Saša Vujačić. Mariborčan je bil tokrat v ekipi, vendar ni dobil priložnosti za igro, njegovi soigralci pa so premagali Orlando s 101:90. New York zaseda 12. mesto z izkupičkom 25-36, kar pomeni, da za končnico zaostaja približno štiri zmage.

V derbiju večera je Boston premagal aktualnega prvaka Cleveland s 103:99. Pri zmagovalcih je Isaiah Thomas zbral 31 točk, od tega pet v zadnjih 49 sekundah tekme, na drugi strani pa je LeBron James dosegel 49. trojnega dvojčka v karieri - 28 točk, 13 skokov, 10 podaj.