Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 05.03.2017 08:38:11

Dragić s soigralci povozil aktualne prvake (video)

Košarkarji Miamija so v ligi NBA v noči na nedeljo gostili Cleveland in zmagali prepričljivo s 120:92. Blestel je slovenski zvezdnik floridske ekipe Goran Dragić, ki je bil s 23 točkami najboljši strelec tekme, dodal pa je še tri skoke in pet podaj.

Dragić je na igrišču preživel 24 minut, bil pa je zelo natančen pri trojkah (4-5). Pri polnjenju koša tekmecev mu je z 20 točkami pomagal Hassan Whiteside, pri poražencih pa je ob odsotnosti zvezdnika LeBrona Jamesa, ki mu je trener namenil počitek, največ točk (21) zbral Channing Frye.

Tyler Johnson je za Miami, ki je v zadnjih 22 tekmah vknjižil 18 zmag, dodal 17 točk, ekipa pa je 18-krat zadela za tri točke. "Prisilili smo jih, da so več metali z razdalje in skupaj smo stopili v napadu, to je na koncu odločilo tekmo," je po novi zmagi dejal razpoloženi Dragić, ki je v tretji četrtini dosegel deset točk. Miami zdaj za Detroitom in osmim mestom na lestvici, ki pelje v končnico, zaostaja za tekmo in pol.

Miami je tokrat že dvanajstič zaporedoma doma premagal Cleveland, kar je drugi takšen najdaljši niz. Doslej so največkrat, kar 15-krat, v domači dvorani premagali Sacramento. Ekipi Miamija in Clevelanda se bosta v ponedeljek vnovič srečali v Clevelandu.

Igrala je tudi ekipa Bena Udriha Detroit Pistons, s 136:106 je bila boljša od Philadelphie, a slovenski košarkar ni dobil priložnosti za igro. Za zmagovalce je bil s 26 točkami najboljši Kentavious Caldwell-Pope, za Philadelphio jih je Nik Stauskas dosegel 24.

V ostalih tekmah so Milwaukee Bucks s 101:94 premagali Toronto Raptors, Chicago Bulls so z 91:101 morali priznati premoč Los Angeles Clippers, Denver Nuggets pa Charlotte Hornets s 102:112. Houston Rockets so Memphis Grizzlies ugnali z visokih 123:108, Portland Trail Blazers New Jersey Nets s še višjih 130:116, San Antonio Spurs in Minnesota Timberwolves so se razšli po podaljški, kjer so s 97:90 zmagali gostitelji iz San Antonia.