Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 31.01.2024 10:52:37

Dončićev rival za prestižno lovoriko se je poškodoval, to je prizor, ob katerem zastane dih! (video)

Košarkarji vodilne zasedbe v severnoameriški ligi NBA Boston Celtics so ponoči s 129:124 premagali Indiana Pacers. Golden State Warriors so doma s 119:107 ugnali Philadelphia 76ers, košarkarji Los Angeles Lakers so v gosteh izgubili pri Atlanti Hawks s 122:138. Osmo zmago v nizu pa so dosegli New York Knicks po zmagi s 118:103 nad Utah Jazz.

Celtics so v Bostonu v prvem polčasu vodili za 20 točk, a se je Indiana vrnila v tretji četrtini, v kateri je domače nadigrala s 37:25. Gostje so vmes tudi povedli, a le na kratko, saj se je Boston v sklepni tretjini vrnil v igro in na koncu dosegel 37. zmago v sezoni.

"Indiana je igrala zelo, zelo hitro. Poskušala nas je izčrpati, vendar smo našli način za zmago," je dejal zvezdnik keltov Jaylen Brown. Ta je tokrat dosegel 25 točk, šest skokov in štiri podaje.

Jayson Tatum je prispeval 30 točk, sedem podaj in sedem skokov, blestel pa je tudi v obrambi, ob koncu je z dvema blokoma Indiani preprečil izenačenje. Vseh pet košarkarjev Bostona, ki so tekmo začeli, je sicer doseglo dvomestno število točk. Derrick White jih je dodal 24, Kristaps Porzingis in Jrue Holiday pa po 17.

Indiano je s 26 točkami vodil Aaron Nesmith, ob tem je vpisal še 12 skokov in sedem podaj. Pascal Siakam je pomagal s 23 točkami, povratnik Tyrese Haliburton je vpisal dvojni dvojček s 13 točkami in desetimi podajami.

Boston je z razmerjem zmag in porazov 37-11 na vrhu vzhodne konference, drugi so košarkarji Milwaukee Bucks (32-15), tretji pa New York Knicks (31-17).

Slednji so doma premagali Utah Jazz za osmo zaporedno zmago. Pri New Yorku je bil najbolj učinkovit Donte DiVincenzo, ki je zadel devet trojk in dosegel 33 točk. Jalen Brunson jih je pristavil 29 ob devetih podajah. Pri Utahu je 22 točk zabeležil Colin Sexton.

Philadelphia izgubila tekmo in Embiida
Petovurščena ekipa vzhoda, Philadelphia 76ers, je tokrat v gosteh izgubila pri Golden State Warriors. Bojevnike je s 37 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami vodil Stephen Curry, pomagala sta mu Jonathan Kuminga s 26 in Andrew Wiggins s 23 točkami. Za centrom Philadelphie Joelom Embiidom je skromen večer, zmogel le je 14 točk. Za nameček je eden glavnih favoritov za nagrado najkoristnejšega igralca rednega dela sezone tekmo predčasno končal zaradi poškodbe kolena. V boju za žogo je nanj padel Jonathan Kuminga, pri tem pa je Embiidu obranilo koleno. Razsežnosti poškodbe še niso znane, če bo moral izpustiti več kot štiri tekme, pa bo po novih pravilih ostal brez priznanja MVP. Tega bo dobil najkoristnejši igralec, ki pa ne bo izpustil več kot 15 tekem.

Nov hud poraz so doživeli tudi Lakers proti Atlanti. Zasedba iz mesta angelov je že dan prej v Houstonu izgubila s 119:135, še drugi večer zaporedoma pa so bili pod udarom tekmeca. Pri teh je bil razpoložen Trae Young s 26 točkami in 13 podajami, Dejounte Murray je dosegel 24 točk.

Los Angeles, ki je igral brez poškodovanega Anthonyja Davisa, je z 28 točkami vodil Austin Reaves, prvi zvezdnik ekipe LeBron James je vpisal 20 točk, devet skokov in osem podaj.

Lakers (24-25) so šele deveti v zahodni konferenci. Na vrhu so Minnesota Timberwolves (33-14) pred Denver Nuggets (33-15) in Oklahomo City Thunder (32-15). Dallas Mavericks (26-21) slovenskega zvezdnika Luke Dončića so sedmi.

V Chicagu so danes slavili Toronto Raptors, bike so premagali s 118:107, potem ko so se vrnili po zaostanku 16 točk.

Značke: embiid, philadelphia