Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 07.10.2015 21:12:37

Olimpija v manj kot 48 urah dvakrat poražena

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu lige Aba izgubili s Sutjesko s 60:61 (20:19, 28:35, 45:52).

Košarkarji Uniona Olimpije so v manj kot 48 urah doživeli dva poraza v ligi Aba. V ponedeljek so morali v gosteh priznati premoč Igokei, tokrat pa jih je pred domačimi gledalci v Stožicah šokiral novinec v jadranski druščini, Sutjeska iz Nikšića, ki je tako zabeležila svoj prvi uspeh v tej konkurenci.

Po uvodni zmagi prejšnji teden proti makedonskemu MZT so varovanci Gašperja Potočnika padli v črno serijo, ki jim ob peklenskem ritmu tekem ne obeta nič dobrega. Ljubljančane namreč v tem tednu čakata še dve preizkušnji v ligi Aba; že v petek v Zagrebu proti Ciboni in nato v nedeljo ob 21. uri znova v Stožicah veliki slovenski derbi s Krko.

Tekma tretjega kroga sicer ni bila lepa ali atraktivna, zato pa toliko bolj napeta in zanimiva. Union Olimpija je bila v vodstvu le v prvi četrtini, nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli gostje. V tretji četrtini so imeli že 13 točk naskoka (45:32), v 34. minuti pa so vodili z 59:50.

A tu se jim je igra v napadu povsem ustavila, tako da so zeleno-beli, ki so proste mete izvajali katastrofalnih 5:14, počasi nižali zaostanek, dobro minuto pred koncem prišli na 56:59 in štiri sekunde pred iztekom časa tudi povedli. Koš Zacka Wrighta je dvignil na noge maloštevilne gledalce, toda zadetek Nemanje Vranješa ob zvoku sirene jih je hitro prikoval nazaj na sedeže oziroma poslal domov v temno noč.

Union Olimpija - Sutjeska 60:61 (20:19, 28:35, 45:52)
Union Olimpija:
Wright 3 (1:2), Rupnik 2, Hrovat 4, Nikolić 10, Vučetić (0:2), Lapornik 9 (0:1), Lešić 9 (2:2), Zagorac 6, Mahkovic 6 (1:3), Zakis 11 (1:4).
Sutjeska: Pavličević 11, Kruščić 3 (1:2), Ćalasan 4, Albijanić 8, Spasojević 7 (1:2), Žižić 7 (3:4), Vranješ 18 (1:1), Šalić 3 (1:2).
Prosti meti: Union Olimpija 5:14, Sutjeska 7:11.
Met za tri točke: Union Olimpija 5:21 (Zagorac 2, Mahkovic, Lapornik, Lešić), Sutjeska 4:16 (Pavličević 3, Vranješ).
Osebne napake: Union Olimpija 20, Sutjeska 19.