3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 23.07.2016 21:24:46

Slovenija ugnala evropske prvake Srbe

Na evropskem prvenstvu U20 divizije A na Finskem je slovenska reprezentanca po podaljšku premagala branilce naslova Srbe in se bo tako jutri ob 17.30 borila za končno deveto mesto (z zmagovalcem tekme med Švedsko in Izraelom).

Varovanci Aleksandra Sekulića so se Srbiji maščevali za poraz v prvem delu tekmovanja. Potem ko so Srbi prednjačili v prvem polčasu, je drugi del pripadel mladim Slovencem, ki so imeli v izdihljajih rednega dela tekme priložnost za zmago, vendar se je žoga po metu Vlatka Čančarja nesrečno izvila iz koša.

Podaljšek so z devetimi zaporednimi točkami odprli Slovenci, pobegnili na 82:73, Srbom pa se po zaostanku ni uspelo več pobrati. Ko je semafor po košu Luke Kraljevića dobro minuto pred koncem podaljška kazal 86:75, je bila tekma dokončno odločena.

Vsestransko predstavo je v dresu slovenske reprezentance znova prikazal Čančar, ki je 24 točkam dodal šest skokov in šest podaj. Dvomestno število točk so dosegli še Jan Kosi (16 točk, pet skokov), Nejc Zupan (14 točk, sedem skokov) in Žan Mark Šiško (11 točk, sedem podaj).

Selektor Sekulič je po tekmi pohvalil fante za še eno odlično predstavo: "Čeprav smo v prvem polčasu slabo branili, smo v drugem polčasu povečali agresivnost. Z dobro obrambo smo dvignili samozavest v napadu, kar nam je na koncu prineslo rezultat. Tekmo bi lahko zaključili že po rednem delu, ko smo imeli napad za zmago, vendar smo ostali zbrani v podaljšku in uspeli premagati reprezentanco Srbije."