Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalci Kmetija 2023 Njena.si

Tekmovalka Kmetije se je poročila

0 10.09.2016 21:37:02

Slovenija brez bratov Dragić strla Kosovo

Dolgo so se upirali trdoživi domačini, toda Slovenci so nazadnje le upravičili kakovostno razliko.

Prvi zvezdnik ekipe Goran Dragić ni nastopil, ker mu je selektor Igor Kokoškov namenil tekmo počitka pred pomembnejšimi obračunoma naslednji teden, Zoran Dragić pa je reprezentanco zapustil po zadnjem srečanju z Ukrajino zaradi klubskih obveznosti pri novem delodajalcu v Milanu.

Dva kroga pred koncem kvalifikacij ima Slovenija izkupiček 4-0, druga je s 3-1 Ukrajina, ki je danes v gosteh ugnala Bolgarijo s 72:67, na repu pa ostaja Kosovo še brez zmage. Varovanci selektorja Igorja Kokoškova bodo v sredo ob 20. uri v Stožicah igrali z Bolgarijo, čez teden dni pa jih v Kijevu čaka obračun za prvo mesto v skupini E.

Na evropsko prvenstvo 2017, ki ga bodo tako kot zadnjega gostile štiri države - Romunija, Finska, Izrael, Turčija, se bodo uvrstile zmagovalke sedmih kvalifikacijskih skupin ter štiri najboljše drugouvrščene.

Brez dveh najpomembnejših členov - brata Dragić sta bila prva strelca na uvodnih treh tekmah - so slovenski igralci hitro spoznali, da bodo morali dati vse od sebe za načrtovani dve točki. Po uvodnem vodstvu s 7:0 je pobudo prevzelo Kosovo in z nizom trojk prešlo v vodstvo. Po šestih minutah igre praktično brez slovenske obrambe so gostitelji na krilih glasne publike vodili s 16:12.

Če Slovenija ne bi imela razpoloženega Klemna Prepeliča, bi bil lahko zaostanek še precej višji. Pri 25:17 v drugi četrtini je Prepelič začel svojo predstavo. Slovenijo je vrnil v vodstvo (33:34) in bil po sedemnajstih minutah igre pri 17 točkah ob metu 5:6 izza polkroga. Vseeno je Kosovo, ki je v prvem polčasu zadelo devet trojk in imelo petdesetodstotni izkupiček meta iz igre, odšlo na odmor z 41:38.

Drugi polčas je ponudil precej boljšo igro Slovenije. Kot vedno je navdih jemala v obrambi, na drugi strani pa uspešno zadevala. Z delnim izidom se je najprej prebila v vodstvo 57:51, Klemnu Prepeliču, ki je na koncu pristal pri 27 točkah in devetih skokih (met iz igre 9:14, indeks 33), pa so se na strelskem pohodu pridružili še Gašper Vidmar (20 točk, 9 skokov), Jaka Klobučar (13, met iz igre 4:6) in Jaka Blažič (13).

V 34. minuti je prednost prvič resneje poskočila na dvomestno število (79:65), ko je Vidmar šest minut pred koncem zadel dva prosta meta, nato pa žogo še zabil skozi obroč, je bilo jasno, da bo Slovenija Mitrovico zapustila z dvema točkama. Hkrati je bil to znak za veselje slovenskih navijačev na tribunah; na tekmo je namreč prišla skupina ljubiteljev košarke iz Šenčurja ter kontingent slovenskih vojakov na mednarodni misiji na Kosovu.

Kosovo - Slovenija 81:91 (21:17, 41:38, 62:68)
* Dvorana Minatori, gledalcev 3000, sodniki: Perez (Španija), Jasevičius (Litva), Pastusiak (Poljska).
* Kosovo: Azemi 3, Doellman 30 (3:3), Kacaniku 2, Veseli 5, G. Rugova 2, Berisha 16 (2:2), Hajrizi 8 (6:6), Sina 8, F. Rugova 6 (1:2), Mekaj 1 (1:2).
* Slovenija: Rebec 2 (2:2), Prepelič 27 (4:4), Murić 4, Blažič 13 (3:4), Lapornik 6, Vidmar 20 (2:3), Zagorac 6, Klobučar 13 (5:6).
* Prosti meti: Kosovo 13:15, Slovenija 16:19.
* Met za tri točke: Kosovo 12:33 (Doellman 5, Berisha 2, Sina 2, Azemi, F.Rugova, Veseli), Slovenija 11:25 (Prepelič 5, Blažič 2, Lapornik 2, Zagorac 2).
* Osebne napake: Kosovo 21, Slovenija 17.

Značke: slovenija, kosovo